İzmir'de 1 Mayıs'ın adresi Gündoğdu Meydanı: Program belli oldu

İzmir'de 1 Mayıs'ın adresi Gündoğdu Meydanı: Program belli oldu
İzmir 1 Mayıs Tertip Komitesi, Gündoğdu Meydanı'nda yapılacak kutlamaya katılım çağrısı yaptı. Açıklamada 1 Mayıs programı da duyuruldu.

Artı Gerçek - İzmir 1 Mayıs Tertip Komitesi, Gündoğdu Meydanı'nda yapılacak mitinge katılım çağrısı için tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda açıklama yaptı. Çok sayıda kişinin katıldığı açıklamada, "Bu düzen böyle gitmez, haydi 1 Mayıs'a" pankartı açılarak, "Birleşe birleşe kazanacağız" ve "Her yer Taksim her yer direniş" sloganları atıldı.

KATILIM ÇAĞRISI

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, işçilerin dünyanın dört bir yanında hakları ve demokrasi için alanlara akacağını söyledi. İzmir'de de "Bu düzen böyle gitmez" diyerek 1 Mayıs'ı kutlayacaklarını belirten Sarı, "Sömürülen ve yok sayılanlar olarak 1 Mayıs alanlarında taleplerimizi haykıracağız. Bu ülkenin tüm değerleri ve güzelliklerini üreten işçilerin hesap sorma ve değiştirme iradesini güçlü bir şekilde ortaya koyacağız. İtirazlarımızı ve taleplerimizi 1 Mayıs meydanlarına taşıyacağız. İzmir halkını 1 Mayıs'ta en güçlü ses olmak için alanlara çıkmaya çağırıyoruz" dedi.

Açıklamanın ardından Kemeraltı Çarşısı'nda esnafa bildiri dağıtımı yapıldı.

1 MAYIS PROGRAMI

1 Mayıs'ta saat 10.00'da Basmane, liman, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Cumhuriyet Meydanı'nda toplanılacak. Daha sonra 4 koldan Gündoğdu Meydanı'na yürüyüş yapılacak. Saat 13.00'te ise program başlayacak. Programda Moğollar sahne alacak. (MA)

Öne Çıkanlar