Kumluca Belediyesi’nde işçiler grevde

Kumluca Belediyesi’nde işçiler grevde
Yayınlanma:
A+ A-
Antalya Kumluca Belediyesi’nde bir grup işçinin işten çıkartılması ve toplu iş sözleşmesinde uzlaşma sağlanamaması nedeniyle DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası üyesi işçiler, alınan grev kararını uygulamaya başladı.

Artı Gerçek-Kumluca Belediyesi’nde işten çıkarılan işçiler "Bu işyerinde grev var" pankartı açarak belediye önünde greve başladı.

Genel İş Sendikası Antalya Şubesi Başkanı Vedat Küçük, belediye ile gerçekleştirdikleri görüşmelerde uzlaşmaya varılamaması nedeniyle grev kararı aldıklarını belirtti. Küçük, "Haklarımızı alana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

‘28 YILLIK EMEĞİNİ KİMSEYE GASP ETTİRMEYECEĞİZ’

BirGün’de yer alan habere göre DİSK Genel İş Antalya Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kara, “Emekçilerin alın terine göz diken Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu suç işliyor” diye konuştu.

İşten çıkarılan işçilerden Kadir Duran’ın eşi Ayşe Duran, “Eşimin 28 yıllık emeğini kimseye gasp ettirmeyeceğiz” derken babası işten çıkarılan Simge Altıntaş, şöyle konuştu: “Babam ve çalışma arkadaşlarının haklarını yedirmeyeceğiz. Hakları verilene kadar ben de babamın yanında, grev çadırında olacağım.”

Öne Çıkanlar