Kütahya'da iş cinayeti: Atölyede sunta blokların altında kalan stajyer öğrenci öldü

Kütahya'da, 15 yaşındaki öğrencinin staj gördüğü atölyede üzerine sunta blokları devrildi. Ağır yaralanan öğrenci kaldırıldığı hastanede öldü.

Artı Gerçek - Meslek lisesi öğrencilerinin 'staj' adı altında güvencesiz çalıştırılması ve atölyelerdeki iş güvenliği ihmalleri iş cinayetleriyle sonuçlanıyor. Son olarak, Kütahya'da bulunan Yeni Sanayi Sitesinde bir mobilya atölyesinde staj yapan Kütahya Mesleki Eğitim Merkezi İç Mekan Mobilya Teknolojisi Dalı 9’uncu sınıf öğrencisi Erol Can Yavuz, üzerine sunta bloklarının devrilmesi sonucu ağır yaralandı.

Çalışanlar tarafından suntaların altından çıkarılan Yavuz, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yavuz, müdahaleye rağmen kurtarılmadı.

SON 10 YILDA EN AZ 616 ÇOCUK İŞ CİNAYETİNDE ÖLDÜ

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin (İSİG), 2013-2022 dönemini kapsayan Çocuk İş Cinayetleri Raporu'na göre, son on yılda en az 616 çocuk iş cinayetlerinde öldü.

2013-2022 yılları arasında iş cinayetlerinde ölen çocukların 211'i 14 yaş ve altında, 405'i ise 15-17 yaş grubundaydı.( AA)

Öne Çıkanlar