Sivas'ta trafo patladı: Bir işçi öldü, üç işçi yaralandı

Sivas'ta trafo patladı: Bir işçi öldü, üç işçi yaralandı
Sivas'ta EÜAŞ Kılıçkaya Hidroelektrik Santrali'nde trafoda meydana gelen patlamada bir işçi öldü, üç işçi yaralandı. Yaralılardan Mevlüt Koç'un durumu ciddiyetini koruyor.

Artı Gerçek- Sivas'ın Suşehri ilçesinde bulunan Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Kılıçkaya Hidroelektrik Santrali'nde 14.30 sıralarında patlama meydana geldi. Santralde elektrik kaçağı nedeni ile tamir ve bakım yapılırken oluşan kısa devre sonucu patlamanın trafoda meydana geldiği belirtildi.

Patlamada işçilerden Ertuğrul Gazi Bozdağ (30) öldü, Mevlüt Koç, Ramazan Tüylü ve elektrik mühendisi Ertuğ Erbıyık ise yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Yaralılar, bölgeye sevk edilen ambulanslarla Suşehri Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Mevlüt Koç'un sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, patlamanın olduğu EÜAŞ Kılıçkaya Hidroelektrik Santrali'ne gitti. Gazetecilere açıklama yapan Şimşek, "Bugün saat 14.40 sularında 112'ye gelen ihbarda Suşehri ilçemiz Kılıçkaya Barajı Hidroelektrik Santrali'nde trafodan kaynaklı bir patlama ve yangın olduğu bildirilmiştir. Bu ihbar üzerine ekiplerimiz derhal olay yerine sevk edilmiştir. İlk etapta ekiplerimiz yangını kontrol altına almış ve söndürmüştür. Akabinde olay yerindeki yaralıları hastaneye sevk etmiştir. Hastaneye sevk edilen 3 yaralımız var. Bunlardan birinin durumu maalesef ağır. Olay yerinde maalesef bir teknisyenimizin vefat ettiği tespit edilmiştir. Şu anda olay kontrol altında, arkadaşlarla da görüştük. İkinci patlamanın olmaması için gerekli tedbirler alındı." dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar