TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu ilk toplantısını yaptı

TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu ilk toplantısını yaptı
AKP Antalya Milletvekili Atay Uslu, TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu Başkanlığına seçildi. Uslu yerinde inceleme yapacaklarını söyledi.

Artı Gerçek - Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeninde meydana gelen toprak kaymasının araştırılmasına yönelik kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda, komisyonun başkanlığına AKP Antalya Milletvekili Atay Uslu seçildi. Komisyon Başkanvekilliğine AKP Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Komisyon Sözcülüğüne MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, katip üyeliğe CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül seçildi.

Uslu, komisyon başkanı olarak seçilmesinin ardından yaptığı konuşmada, kaza anında 10 milyon metreküpten fazla toprak kütlesinin kaydığına dikkati çekerek, toprak altında kalan işçilerin kurtarılması için heyelan riskinden dolayı nedeniyle bir süre ara verilen arama-kurtarma çalışmalarının halihazırda 24 saat boyunca sürdürüldüğünü belirtti.

Uslu, şunları kaydetti:

"Çalışacağız, dinleyeceğiz, yerinde incelemeler yapacağız ve hem bundan sonra bu tür kazaların olmaması hem de bu kazadaki sorumluların cezalandırılması ve ihmallerin ortaya çıkarılması için güzel bir rapor düzenleyeceğiz." (AA)

Öne Çıkanlar