Tekirdağ’da fabrika inşaatında göçük: Bir ölü, bir yaralı

Tekirdağ’da fabrika inşaatında göçük: Bir ölü, bir yaralı
Tekirdağ'da fabrika inşaatının temelindeki toprak kayması yüzünden iki işçi göçük altında kaldı. Ekiplerce toprak altından çıkartılan işçilerden biri hastaneye kaldırıldı. Diğer işçinin ise cesedine ulaşıldı.

Artı Gerçek - Türkiye'nin her ilinden iş cinayeti haberleri gelmeye devam ediyor.

Son olarak dün öğleden sonra Tekirdağ'ın Ergene ilçesindeki Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi'nde fabrika inşaatında medana gelen göçükte iş cinayeti yaşandı. 9 metre derinlikte çalışan Zekeriya Midilli ile Adem Kalaycı göçük altında kaldı.

İhbarla bölgeye AFAD, UMKE, itfaiye, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Ekipler, dinleme yaparak başlattıkları kurtarma çalışmasında 12 saat sonra Adem Kalaycı'yı, yaralı olarak toprak altından kurtardı. Kalaycı, Çorlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ekipler bir süre sonra Zekeriya Midilli'nin cesedine ulaştı.

tekirdagda-fabrika-insaatinda-gocuk-1-olu-1-yarali-8400-dhaphoto4.jpg

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ergene Kaymakamı Kadir Duman çalışmaları takip ederken, iş cinayetiyle ilgili soruşturma başlatıldı.

İSİG MECLİSİ: ARALIK AYINDA 154, 2023 YILINDA İSE EN AZ 1929 İŞÇİ ÖLDÜ

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi’nin İş Cinayeti Raporu’na göre; aralık ayında 154, 2023 yılında ise en az 1929 işçi öldü.

Raporda, “Aralık ayında TOKİ inşaatları ile büyük firmaların şantiyeleri ve otoyol, okul, bina inşaatları 44 iş cinayetinin mahali oldu. Ölüm nedenlerinde ise yüksekten düşmeler yarıdan fazlasını oluşturuyor ki bu da önlemlerin alınmadığının bir göstergesi” denildi.

Geçen ay 13 motokurye de kaza nedeniyle vefat etti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar