Bilim insanlarından çarpıcı araştırma - En zeki kan grubu araştırmayla belli oldu

Bilim insanlarından çarpıcı araştırma - En zeki kan grubu araştırmayla belli oldu
İlginç bir araştırma bilim dünyasında ses getirdi! En zeki kan grubu bakın hangisi...

Sağlık alanında yapılan araştırmalar, kan grubunun çeşitli hastalıklara yakalanma riskini etkileyebilen önemli bir faktör olduğunu göstermektedir. Japonya Ketsueki-gata teorisi ise kan grubunun kişilik özelliklerini belirlediğini iddia etmektedir. Bu teoriye göre her kan grubunun kendine özgü olumlu ve olumsuz özellikleri bulunmaktadır.

Kan grubuna göre hastalıklara yakalanma riski konusu, tıp alanında önemli bir araştırma konusudur. Kan grubu O olan kişilerin, bazı hastalıklara karşı daha dirençli olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte, A, B ve AB kan gruplarına sahip bireylerin bazı hastalıklara daha yatkın olduğu da gözlemlenmiştir.

Kan grubunun sağlık üzerindeki etkisi, özellikle kan nakli işlemlerinde büyük önem taşımaktadır.

Mynet'in aktardığı habere göre; Bu konuyla ilgili makale yayınlayan Japon profesör Tokeji Furukawa sayesinde kan grubunun karakter özellikleri popüler hale geliyor. Kategorilerini kişiliği inceleyen Yunan filozofu Hipokrat'a dayandırdı. Ona göre kişilik özellikleri vücudun safra, kan ve balgam gibi sıvılarıyla ilgilidir. Furukawa için her kan grubu, bireyin özelliklerini etkiler.

A KAN GRUBU ÖZELLİKLER

A tipi kana sahip insanlar, yaratıcılık, zekilik ve işbirliği yapma gibi olumlu özelliklerle ilişkilendirilirken, sözde olumsuz özellikleri arasında inatçılık ve gerginlik yer alır. A tipi bireylerin Japonya'da diğer kan gruplarına sahip insanlardan daha yaygın olduğu bildiriliyor.

0 KAN GRUBU ÖZELLİKLERİ

O tipi insanlar güven, kararlılık, dayanıklılık ve sezgi gibi özelliklerle ilişkilendirilmiştir, ancak aynı zamanda bencil ve dengesiz oldukları da varsayılır. Özellikle A grubu kana sahip bireylere bencil göründükleri söylenir.

AB KAN GRUBU ÖZELLİKLERİ

AB tipi kana sahip olanların iddia edilen güçlü yönleri arasında akılcılık ve uyum sağlama yeteneği bulunur, ancak zayıf yönlerinin kararsızlık, eleştirellik ve unutkanlık olduğu söylenir. Bu kan grubu, büyük ölçüde hem A tipi hem de B tipi bireylerin özelliklerine sahip olarak görülüyor. Bu kan grubu nadir olduğu için, Japonya'da buna sahip olan insanlar çok takdir edilmektedir.

4.jpg

B KAN GRUBU ÖZELLİKLERİ

B tipi kana sahip bireylerin güçlü, tutkulu, empatik ve kararlı oldukları görülür, ancak aynı zamanda bencillik ve düzensiz davranışlarla da ilişkilendirilirler. Bu kan grubuna sahip kişilerin, A kan grubuna sahip olanlarla çatıştığı söylenir.

KAN GRUBUNA GÖRE HASTALIK RİSKLERİ

A Tipi bireylerin mide kanseri ve kalp hastalığı riskinin arttığı bulunmuştur; B tipi insanlar ayrıca kalp hastalığı ve yumurtalık kanseri riskinde artışa sahiptir; AB tipi bireylerde kalp hastalığı ve hamile kadınlarda preeklampsi gelişme riski artar; ve Tip O bireylerin ülser geliştirme, sivrisinekleri çekme ve Aşil tendon yaralanmalarına sahip olma olasılığı daha yüksektir

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar