Bir damlası bile ayak kokusunu yok ediyor. Ayaktaki nasırları da geçiriyor

Bir damlası bile ayak kokusunu yok ediyor. Ayaktaki nasırları da geçiriyor
Yayınlanma:
A+ A-
Ayak kokusundan kurtulmanızı sağlayacak elma sirkesi tüyosu.. Bu bilgiler sayesinde ayak kokusundan kurtulacaksınız

Elma sirkesi doğal bir mucize. Elma sirkesi sayesinde ayak kokusundan kurtulmak mümkün olabiliyor. Ayak kokusu rahatsız edici bir sorun. Kimyasal ürünler kullanmadan bu sorundan kurtulmanız mümkün.

ELMA SİRKESİ SAYESİNDE AYAKLARINIZDAKİ KOKUDAN KURTULUN

Ayaklarınızı rahat hareket ettirebileceğiniz geniş bir leğenin içine sıcak su doldurun. Sıcak suyun içerisine 100 gram organik elma sirkesi ve 400 gram içme suyu koyun. Bu suyun içerisinde ayaklarınızı yarım saat kadar dinlendirin. Bu işlemi hafta da 2 kez uygulayarak ayak kokusundan kurtulabilirsiniz.

AYAK KOKUSUNA KARŞI DİĞER ÇÖZÜMLER

newborn-6399136-960-720.jpg

Lavanta yağı:

Güzel kokusuyla bilinen bu yağını 1 litre suyun içine 1 yemek kaşığı olacak şekilde koyup karıştırın. 1 hafta boyunca her gün ayağınızı bu karışıma sokup bekletin. Günde 2 kere uygularsanız daha etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Siyah çay:

Çay, ayaklardaki gözenekleri küçültüp terlemeyi azalttığı için kokuyu da azaltır. 3 poşet siyah çayı demledikten sonra su dolu leğenin içine boşaltın. 20 dakika kadar ayaklarınızı bu suda bekletin. 10 gün boyunca bu işlemi tekrar edin.

Ada çayı

Her derde deva olarak bilinen bu çay, ayak kokularını gidermeye de yardımcı olabilir. Leğenin içine bir miktar su ilave edip birkaç yaprak adaçayı ekleyin. Siyah çayda olduğu gibi 10 gün boyunca bu işlemi tekrarlayın.

Kaynak: Hürriyet - Derleme: Artı Gerçek

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar