Boğaza kaçan balık kılçığı nasıl çıkar? Birçok kişi size bu yöntemleri anlatmaz

Boğaza kaçan balık kılçığı nasıl çıkar? Birçok kişi size bu yöntemleri anlatmaz
Boğaza kaçan balık kılçığı, oldukça rahatsız edici bir durum olabilir. Ancak endişelenmeyin, bu durumu halletmenin birkaç etkili yolu bulunmaktadır. İşte boğaza kaçan balık kılçığını çıkarmak için kullanabileceğiniz yöntemler:

Eğer bu yöntemlerden herhangi biri işe yaramazsa veya durumunuz ciddileşirse hemen bir sağlık kuruluşuna başvurmanız önemlidir. Unutmayın, boğaza kaçan balık kılçığı ciddi bir durum olabilir ve profesyonel yardım almak en doğrusudur.

Balık tüketimi, sağlıklı beslenme alışkanlıkları açısından oldukça önemlidir. Ancak, bazı kişiler balık tüketirken karşılaştıkları bazı olumsuz durumlardan dolayı tereddüt yaşayabilirler. Bu durumların başında balık kokusu ve kılçığı gelmektedir.

Sizlerde balık kılçığından kurtulmak istiyorsanız bu önerileri deneyebilirsiniz. Kesinlikle işe yaradığını göreceksiniz.

salmon-1958945-960-720.jpg

Balığı yaz kış fark etmeksizin tüketmek gerekiyor. Balık hafıza dostudur ve oldukça besleyicidir. Balığın en önemli faydaları arasında bağışıklık sistemini koruması ilk sırada yer alıyor. Balık aynı zamanda çocukların zeka gelişimine katkı sağlıyor, kemikleri güçlendiriyor, hücreleri onarıyor ve depresyonun zararlı etkilerini de ortadan kaldırıyor.


Özetle Balık faydalı besinlerden biridir. Ancak bazen balık yerken kılçık sorunuyla karşı karşıya kalabiliyoruz. Balık kılçığı son derece rahatsız edici bir sorundur.

Şimdi sizlerle boğazınızdaki kılçıklardan kurtulmanın yollarını paylaşacağız. Ciddi bir sorun varsa ve kılçık boğazınızda 1 günden fazla kalırsa mutlaka doktora gitmelisiniz.

Boğazdaki kılçık nefes almayı kuvvetlendiriyorsa boğaza takılan herhangi bir cisimde olduğu gibi Heimlich manevrası uygulanır. Küçük ve tedavi edilemeyen kılçıklar için su içmek veya ekmek çiğnemek rahatlatıcı olabilir. Bu tür işlemler sonuç vermezse, kalın yiyecekleri yutabilirsiniz. Örneğin bir avuç leblebi yemek sizi balık kılçığından kurtaracaktır.

Patates püresi

En etkili çözüm patates püresidir. Bir patatesi hızlıca haşlayın ve ezin. Dilerseniz bu şekilde tüketebilirsiniz. Yada Patates püresi yaparak tüketerek boğazdaki kılçığın atılmasını sağlayabilirsiniz.

Veya yavaş yavaş 2 muz yiyin. Muzda sizi balık kılçığından kurtaracaktır.

*Kaynaklar: halk tv, haberciniz

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar