ERDOĞAN'IN YARGITAY'A DESTEĞİ NELER GETİRECEK?

Yayınlanma:
A+ A-
“Meşruiyetini, taraftarlarının Erdoğan’ı korumak için döktüğü kandan aldığını düşünen bir elit var Türkiye’nin başında. Bütün bu hukuk vahşeti, önünde sonunda gelecek insanların sofrasındaki yemeğe vuracak”

Artı Gerçek - Yargıtay’ın AYM üyeleri hakkındaki suç duyurusunu ve Erdoğan’ın konuya ilişkin söylemlerini Artı Gerçek Yazarı Prof. Eser Karakaş ve Dr. Yektan Türkyılmaz, Musa Özuğurlu’yla Gündem Özel’de yorumladı.

Karakaş, hukuk sistemlerinin ülke ekonomilerine etkisine dikkat çekti, “hukuku ayaklar altına alarak kalıcı bir büyüme, kalıcı bir istihdam ve düşük enflasyon gerçekleştiren bir ülke gösteremezsiniz. Bütün bu hukuk vahşeti önünde sonunda gelecek insanların sofrasındaki yemeğe vuracak” dedi. Karakaş, Türkiye’nin git gide medeni dünyadan, evrensel hukuktan ve rekabetçi siyasetten kopuk, geri kalmış bir ülke hâline geleceğini ileri sürdü.

Türkyılmaz, anayasal rejimin Türkiye’de çoktan beri olmadığını; cumhuriyetin de 15 Temmuz itibariyle yıkıldığını ifade etti, “kurulamayan bir rejim var. Bir istikrarsızlık ve sistemsizlik hâlinde savrulan bir Türkiye söz konusu,” dedi. Otoriterliğin son noktasının olmadığını söyleyen Türkyılmaz “meşruiyetini, taraftarlarının Erdoğan’ı korumak için döktüğü kandan aldığını düşünen bir elit var Türkiye’nin başında. Türkiye’deki rejim CHP’nin kapasitesini aşan güçlükte bir mücadele radikalliği talep eden bir hale gelmiş durumda” değerlendirmesini yaptı.

Öne Çıkanlar