HDP İnegöl İlçe Örgütü’ne taşlı saldırı

HDP İnegöl İlçe Örgütü’ne taşlı saldırı
Yayınlanma:
A+ A-
Alanyurt Mahallesi’nde bulunan HDP İnegöl İlçe Örgütü binasına dün gece saatlerinde taşlı saldırı düzenlendi. İlçe Eşbaşkanı İpek Akman, "bu mücadeleyi sizden alarak gelmedik biz halkın iradesi ile geldik" dedi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı seçildiğinin ilan edilmesini ardından Cumhur İttifakı'nı destekleyenlerin "seçim kutlaması" birçok yerde silahlı görüntülere sahne oldu.

Bursa'nın İnegöl ilçesi Alanyurta Mahallesi’nde bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) İlçe Örgütü binasına dün akşam 02.00’da iki kişi tarafından saldırı düzenlendi. Görüntülerde, saldırganlar camlara taşla saldırdıktan sonra olay yerinden uzaklaştıkları görülürken üzerlerinde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait posterler olması dikkat çekti.

Konuya ilişkin Bursa İnegöl HDP İlçe Örgütü basın açıklaması yaptı. Açıklamaya il eşbaşkanları ile parti yöneticileri katıldı.

‘BİZ HALKIN İRADESİ İLE GELDİK’

Zorbalığa ve baskılara karşı direneceklerini ifade eden İlçe Eşbaşkanı İpek Akman, kazandıkları halde korktuklarını ve buna rağmen saldırdıklarını söyledi. Akman, “Yapılan bu saldırıya şaşırmadık. Bundan korktuk mu? Hayır. Biz bu mücadeleyi sizden alarak gelmedik biz halkın iradesi ile geldik. Sizi tarihin çöp tenekesine atıncaya kadar bu mücadele devam edecektir” dedi.

BALKON KONUŞMASINDA DEMİRTAŞ'I HEDEF ALMIŞTI

Seçim sonuçlarının ardından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda balkon konuşması yapan Erdoğan Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutulan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı hedef almış, kalabalıktan "Selo'ya idam" sloganları atılmıştı.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar