“KILIÇDAROĞLU KENDİ KENDİNİ HANÇERLEDİ”

Yayınlanma:
A+ A-
“Parti içinde eğer birileri Kılıçdaroğlu’nu arkadan hançerlediyse bu bizzat Kılıçdaroğlu’nun kendisidir. 14 Mayıs’tan hemen sonra gizli protokollerle seçim öncesindeki bütün söylemini heba eden o radikal ‘U’ dönüşüyle yaptı bunu.“

Artı Gerçek - Cumhuriyet Halk Partisinde kurultay heyecanı yaşanıyor. Artı TV canlı yayınlarla kurultayın nabzını tutuyor.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlunun ilk konuşmaları yapmasının ardından Artı Gerçek Yazarı İrfan Aktan, Artı TV Ankara Temsilcisi Kemal Avcıya değerlendirmelerde bulundu.

Salonun refleksine bakınca Kılıçdaroğlu’nun kazanacağını tahmin ettiğini belirten Aktan “Kılıçdaroğlu tekrar Genel Başkan olursa o koltukta rahat oturamayacak, parti içi muhalefet somutlaşacak, hizipleşme başlayacak bu da CHP’nin yerel seçimlere sakat girmesine sebep olabilir. Bu kurultay aynı zamanda CHP’nin yerel seçim başarısının da kaderini belirleyecek” yorumunu yaptı. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasında, “sırtımdaki hançerlerle seçime girdim” ifadesini kullanmasını Aktan, Parti içinde eğer birileri Kılıçdaroğlu’nu arkadan hançerlediyse bu bizzat Kılıçdaroğlu’nun kendisidir. 14 Mayıstan hemen sonra gizli protokollerle seçim öncesindeki bütün söylemini heba eden o radikal ‘U’ dönüşüyle yaptı bunu.” şeklinde değerlendirdi.

Aktan; Kılıçdaroğlu’nun suya sabuna dokunmayan bir konuşma yaptığını, Kürt meselesi hakkında seçtiği tehlikesiz, risksiz başlıkların dışında Kürtlere yapılan zulümden bahsetmediğini ve bunun da Kürt delegeler üzerinde etkisi olacağını ifade etti.

Kılıçdaroğlu’nun Kurultayda galip gelmesi sonrasında neler olabileceğine ilişkin Aktan, “parti içi muhalefet somutlaşacak, hizipleşme başlayacak bu da CHP’nin yerel seçimlere sakat girmesine sebep olabilir. Bu kurultay aynı zamanda CHP’nin yerel seçim başarısının da kaderini belirleyecek” dedi.

Öne Çıkanlar