Kışın 1 tane yemek bile korumaya yetiyor. Hasadı başladı! Bu yıl ürün çok fazla

Kışın 1 tane yemek bile korumaya yetiyor. Hasadı başladı! Bu yıl ürün çok fazla
Faydaları saymakla bitmiyor. Birçok uzman tarafından da önerilen süper meyvenin hasadı başladı Ordu'da, fındığın yanında ek gelir sağlamak amacıyla üretilen kivide hasat başladığı öğrenildi

En faydalı meyvelerden biri olarak gösterilen kivinin hasadı başladı. Uzmanlar tarafından da sıkça önerilen kivi özellikle kış aylarında çokça tüketilmektedir. Ordu'da, fındığın yanında ek gelir sağlamak amacıyla üretilen kivide hasat başladı. Gelen bilgilere göre kivi hasadında verimin oldukça yüksek olduğu öğrenildi.

Artigercek.com'un derlediği bilgilere göre; Kivinin 5 süper faydası bulunuyor.

1. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir


Kivi, içerdiği yüksek C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Aynı zamanda antioksidan özelliği sayesinde de vücudu zararlı maddelerden arındırır.

2. Sindirimi Kolaylaştırır


Kivinin içeriğindeki lifler, sindirimi kolaylaştırır ve bağırsakları düzenler. Bu sayede kabızlık gibi sindirim sorunlarını önler.

3. Göz Sağlığını Korur

kiwis-5586787-1280.jpg

Kivi, içerdiği zeaksantin ve lutein maddeleri sayesinde göz sağlığını korur. Bu maddeler, gözdeki zararlı ışınların neden olduğu hasarı azaltır ve göz hastalıklarının önlenmesine yardımcı olur.

4. Kanser Riskini Azaltır


Kivi, içerdiği antioksidanlar sayesinde kansere karşı koruyucu etki gösterir. Özellikle kolon kanseri riskini azaltıcı etkisi vardır.

5. Kalp Sağlığını Destekler


Kivinin içeriğindeki potasyum, kan basıncını düzenler ve kalp sağlığını destekler. Ayrıca kolesterol seviyesini düşürücü etkisi de bulunmaktadır.

Genelde kış aylarında çokça tüketilen kivi birçok üründe de yer alıyor. Pasta, kek gibi çok sayıda tarife kivi eklenebiliyor.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar