Muhteşem bir öksürük savar! İşte İbn-i Sina’nın yıllar önce verdiği öksürük şurubu

Muhteşem bir öksürük savar! İşte İbn-i Sina’nın yıllar önce verdiği öksürük şurubu
İbn-i Sina'nın öksürük şurubu, yıllar boyunca insanların sağlığına katkıda bulunmuş ve etkili formülüyle beğeni toplamıştır.

İbn-i Sina, tıp alanında yaptığı çalışmalarla bilinen ünlü bir hekimdir. Yıllar önce geliştirdiği öksürük şurubu, hala günümüzde kullanılmaktadır. Bu muhteşem şurubun formülü, İbn-i Sina'nın derin tıbbi bilgisi ve deneyimi sayesinde ortaya çıkmıştır.

Öksürük, genellikle soğuk algınlığı veya grip gibi solunum yolu enfeksiyonlarıyla ilişkili olan rahatsız edici bir semptomdur. İbn-i Sina'nın öksürük şurubu, bu rahatsızlığı hafifletmek ve iyileştirmek için etkili bir çözüm sunmaktadır. Şurubun içeriğinde bulunan doğal bileşenler, öksürüğü dindirmeye ve boğazı rahatlatmaya yardımcı olur.

5bc1dad0dd3a9ffb3332becf33ef0731.jpg

Öksürük, boğaz bölgesinin mukus ya da yabancı irritan maddelerden arındırılması adına oluşturulan doğal bir refleks. Bazen günlerce bile sürebiliyor. Artan grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklar öksürük krizlerini daha da artırıyor. Öksürüğe tutulan kişi çevresindekilerce de yadırganıyor. Zİra insanlar hastalık bulaşacak korkusuyla tedirgin oluyor
Yaşam kalitesini düşüren bu durumdan kurtulmak için öksürüğe iyi gelecek ve boğazı tahriş etmeyecek karışımları uygulamakta yarar görülüyor.

İBN-İ SİNA''NIN TARİFİ ÖKSÜRÜĞÜ BIÇAK GİBİ KESİYOR.

İşte İbn-i Sİna''nın öksürük kürü ve hazırlanışı:

Keten tohumu kavrulur, bal ile yoğrulur
Kavanozda kapalı bir ortamda bir müddet bekletilir.
Karışım özellikle öksürük başladığında tüketilir.
Öksürük ten önce de sabahları bir çay kaşığı yutulur

Kaynak: Yeniçağ

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar