"NE SİZ EFENDİSİNİZ, NE BİZ KÖLEYİZ"

Yayınlanma:
A+ A-
"Onlar kendilerini bu ülkenin sahibi olarak görüyorlar, bizi de köle olarak görmeye çalışıyorlar Vallahi şunu bilsinler ne siz efendiniz, ne biz köleyiz. Herkes haddini bilecek"

Artı Gerçek - HEDEP Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, TBMM’deki küfür skandalından sonra ilk kez, Artı TV’de yayımlanan Gündem Özel Programında konuştu.

Meclis Başkanvekili'nin önce inkar ettiğini ama sonrasında "iyi ettin" diye ırkçı, milliyetçi kesimlerin sosyal medya paylaşımlarını retweet yaptığını söyleyen Sakık, "Bunların ruhu bu, bunları çok iyi tanıyoruz. Bunların ülke gibi bir sorunlarının olmadığını biliyoruz." dedi.

Meclis Başkanı'nı göreve davet ettiklerini söyleyen Sakık, "Bunun zaten hesaplaşması olacak, Parlamento'da öyle kolay değil öyle Meclis Başkanvekilliği'ni sürdürmek. Böyle birinin o Parlamentoyu yönetmeye hakkı yoktur. Böylesi milyonlarca oy almış bir siyasal partiye, onun milletvekillerine halkın iradesine sokak diliyle ahlaksızca saldırmayı yani hiç kimse kabullenemez. Onlar kendilerini bu ülkenin sahibi olarak görüyorlar, bizi de köle olarak görmeye çalışıyorlar Vallahi şunu bilsinler ne siz efendisiniz, ne biz köleyiz. Herkes haddini bilecek" dedi.

Sakık, Meclis Genel Kurulu'nda konuşma yaparken mikrofonunu açık unutan ve küfür ettiği duyulan MHP'li Meclis Başkanvekili Celal Adan için "İstifa etmelidir" dedi.

Sakık. Cumhuriyetin 100 yıl boyunca Kürtlere uyguladığı katliamları metrelerce uzunluktaki bir rulodan okudu.

Öne Çıkanlar