Ütünüzün kireç bağlayan buhar delikleri için işte işe yarar tüyo! Ütünün performansı artıyor

Ütünüzün kireç bağlayan buhar delikleri için işte işe yarar tüyo! Ütünün performansı artıyor
Ütüde oluşan kireç sorunundan kurtaran en etkili yöntem...

Bu yöntemle ütünüzdeki kireçten kolayca kurtulabilir ve ütünüzü ilk günkü performansına geri döndürebilirsiniz.

Evlerdeki olmazsa olmaz küçük elektrikli aletler arasında ütüler en önemli yere sahiptir. Kıyafetlerinizi kırışıklıklar olmadan giymenizi sağlayan bu aletler zamanla kireç sorunu ile karşı karşıya kalabilir. Kireç, ütü tabanında birikerek ütünün performansını olumsuz etkileyebilir ve kıyafetlerinize zarar verebilir. Bu durumun önüne geçmek ve ütünüzü kireçten temizlemek için evde kolayca uygulayabileceğiniz bir karışım bulunmaktadır.


Çoğu kişinin sıkça karşılaştığı ütüdeki kireç problemini çözmek için ise çeşitli doğal yöntemler bulunur. Bu doğal yöntemler arasında olan en etkili çözüm sunan o karışım ütünüzü ilk alındığı güne döndürecek…

1 bardak sıcak su ile…

hqdefault.jpg

Ensonhaber.com'daki bilgilere göre; Hemen her elektrikli eşya gibi ütülerde bakıma ve temizliğe ihtiyaç duyarlar. Kıyafetlerinizin daha temiz ve lekesiz olmasını istiyorsanız uygulayacağınız bu yöntem hem ütünüzün ömrünü uzatacak hem de kireçten eser kalmayacak.

Bu mucizevi karışım için ihtiyacınız olan bir bardak sıcak su limon tuzu. Limon tuzunu sıcak suda eritecek ütünüzün su haznesine yerleştirip bu şekilde çalıştırdığınızda buhar deliklerine dolacak karışım kireçlenmeyi çözecek ve ütünüzün ömrüne ömür katacak.

Derleme: Artigercek.com

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar