Yağmur Atsız kimdir?

Yağmur Atsız kimdir?
Yayınlanma:
A+ A-
Yağmur Atsız vefat etti. Çeşitli televizyon, gazete ve dergilerde çalışan ünlü yazar, şair, gazeteci Yağmur Atsız, en son Star gazetesinde köşe yazıyordu.

Artı Gerçek - Yazar Nihal Atsız'ın oğlu, Türkolog Buğra Atsız'ın ağabeyi olan Yağmur Atsız, 4 Kasım 1939 yılında doğdu. Eğitiminin ardından çeşitli televizyon, gazete ve dergilerde çalışan ünlü yazar, şair, gazeteci Yağmur Atsız, en son Star gazetesinde köşe yazıyordu. Buğra Atsız'ın bu sabah vefat haberini duyurmasının ardından internette arama motorlarında "Yağmur Atsız kimdir?" araması trendlere girdi.

Ünlü şair, yazar, gazeteci ve televizyon yorumcusu Yağmur Atsız, 4 Kasım 1939’da İstanbul’da doğdu. Türk ırkçılık fikirlerinin simge isimlerinden Hüseyin Nihal Atsız’ın oğlu olan Yağmur Atsız, Haydarpaşa Lisesi'nden mezun olmasının ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne başladı. Ardından Almanya’daki Bonn Üniversitesi'nde öğrenim görmeye başlayan Atsız, 1967 yılında buradan mezun olmasının ardından bir süre Türkiye'de Basın-Yayın Genel Müdürlüğünde görev yaptı.

YAĞMUR ATSIZ HANGİ GAZETELERDE YAZDI?

1971’de Almanya'ya geri dönen Yağmur Atsız, televizyon ve radyo kurumlarında yapımcılık ve yorumculuk yaptıktan sonra 1977 yılından itibaren 2 sene boyunca Bonn Büyükelçiliği'nde basın danışmanlığı yaptı. Pazar Postası, Nokta, Milliyet, Yeni Yüzyıl, Star, Tercüman, Türk Edebiyatı ve Maya gibi gazete ve dergilerde yazılar yazan Yağmur Atsız’ın, Star gazetesinin Ethem Sancak’a geçmesinin ardından yapılan tenkisat ile birlikte yazılarına son verildi.

YAĞMUR ATSIZ'IN KİTAPLARI

Meçhul Genç Gazeteciye Mektuplar, Yaşasın Arsene Lupin, Faniler ve Zebaniler, Ömrümün İlk 65 Yılı, Bütün Şiirleri/Yağmur Atsız, Bloknot, Cervantes, Sabıka Dosyası ve Amerika'nın Afganistanları adında, yazarın 9 adet kitabı bulunuyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar