17 yaşındaki çocuğa tanık odasında tacize beraat

17 yaşındaki çocuğa tanık odasında tacize beraat
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 05:58
A+ A-
Cinsel istismar davasının duruşmasına gelen mağdur çocuğa taciz suçlamasıyla yargılanan polis memuru beraat ettirildi.

İzmir'de yaşayan 17 yaşındaki Rabia Y., geçen yıl cinsel istismara uğradığını bildirdiği olayla ilgili açılan davanın duruşması için İzmir 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne geldi. Sanıkla yüz yüze gelmek istemeyen Rabia Y., tanık odasına alındı. DHA’nın haberine göre Rabia Y. burada beklerken polis memuru F.D.’nin kendisine elle tacizde bulunduğunu söyledi.

SAVCI VE BAKANLIK AVUKATI 12 YIL HAPİS İSTEDİ

Mahkemede görev yapan A.Ş. de tanık odasındaki sesler üzerine durumu mahkeme kalemine bildirdi. Polis memuru F.D. hakkında tutanak tutulup, 'küçük yaştaki kıza cinsel istismar' suçlamasıyla dava açıldı. İzmir 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın son duruşmasına tutuksuz yargılanan polis memuru F.D. ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Neslihan Ersoy Sevindik ve tarafların avukatları katıldı. Duruşma savcısı, esasa yönelik verdiği mütalaasında, sanığın 8 ile 12 yıl arasında hapisle cezalandırılmasını talep etti. Bakanlık avukatı da savcının mütalaasına katıldıklarını belirterek, sanığın cezalandırılmasını istedi.

Mütalaanın ardından söz alan sanık avukatı, Rabia Y.'nin gerçek dışı beyanlarda bulunduğunu savunarak şunları söyledi:

"Rabia Y., diğer cinsel istismar dosyasında kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia ettiği kişiye de iftira atmıştır. O kişi askerdeyken bile kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söylemiştir. Söylediklerinin bu kadar yalan olduğu belli olan bir kişinin sözlerinin dikkate alınmamasını istiyoruz. Kaldı ki benim müvekkilim diyabet hastasıdır ve sertleşme problemi yaşamaktadır. Oysa ki Rabia Y., olayı anlatırken müvekkilimin cinsel organının sertleştiğinden bahsetmiştir. Olaydaki tanığın müvekkilim için 'Odaya girdiğimde polis memuru ter içindeydi' demesi normaldir. Çünkü müvekkilim olay tarihinde şu anki kilosundan 30 kilo fazladır. Hastalığına dair raporları ve Rabia Y.'nin diğer cinsel istismar dosyasında söylemiş olduğu tutarsız ifadeleri mahkemeye sunduk. Rabia Y.'de bipolar bozukluk vardır ve yalan söyleme eğilimindedir. Müvekkilimin beraatini talep ediyorum."

‘İFTİRA’ SAVUNMASI YAPTI

Diyabet hastası olduğunu ve yüksek dozda insülin kullandığını söyleyen polis memuru F.D. ise bu nedenle cinsel problemler yaşadığını kaydederek, "Ben meslek ve özel hayatımda bugüne kadar onur ve şerefimle yaşadım. Benim böyle bir şey yapmam mümkün değildir. Korkunç bir iftira ile karşı karşıya kaldım. Beraatimi istiyorum" dedi.

MAHKEME BERAAT VERDİ

Mahkeme heyeti, Ege Üniversitesi Hastanesi Üroloji Ana Bilim Dalı tarafından hazırlanan, sanığın 'organik kaynaklı sertleşme bozukluğu' olduğu ve hiçbir zaman ereksiyon olamayacağı yönündeki raporunu, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nden gönderilen, Rabia Y.'nin bipolar rahatsızlığının olduğu raporunu, soruşturma ile mahkeme aşamasında çelişkili ifadeler vermesini göz önünde bulundurarak, halen görevine devam eden sanık polis memuru F.D.'nin beraatine karar verdi.

Öne Çıkanlar