Bazı illerde eğitime kar tatili devam ediyor

Bazı illerde eğitime kar tatili devam ediyor
Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Mart 2022 04:31
A+ A-
Hava koşullarındaki olumsuzluğun sürmesi nedeniyle Düzce, Amasya ve Bolu'da okullar tatil edildi.

Yurtta etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitimi geçtiğimiz cuma günü ara verilmişti. Kar yağışı ve olumsuz koşulların sürdüğü Düzce, Amasya ve Bolu'da  21 Mart Pazartesi günü de okullar tatil olacak.

DÜZCE

Düzce Valiliği, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle tüm eğitim ve öğretim kurumlarının faaliyetlerine Pazartesi günü 1 gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

Düzce il genelinde etkili olan ve hayatı olumsuz etkileyen yoğun kar yağışı nedeniyle harekete geçen Düzce Valiliği kenti etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle eğitim öğretim kurumlarının 21 Mart tarihinde 1 gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Düzce Valisi Cevdet Atay’ın sosyal medya hesabından duyurduğu tatil kararında şu ifadelere yer verdi; "Meteorolojik verilere göre; Yoğun kar yağışı ve oluşabilecek olumsuz hava şartları sebebiyle İlimiz genelinde; Eğitim-Öğretime 21 Mart tarihinde ara verilmesine karar verilmiştir. Ayrıca, resmi kurumlarda görevli hamile, engelli çalışanlar da tatil süresince idari izinli sayılacakları belirtildi.

AMASYA

Amasya’da kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verildi. Amasya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada 21 Mart 2022 Pazartesi günü yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime 1 ( bir) gün ara verildiği duyuruldu.

BOLU

Bolu Valisi Ahmet Ümit, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı.

Vali Ahmet Ümit yaptığı açıklamada, "Olumsuz hava koşulları nedeniyle 21 Mart 2022 günü il genelinde: Resmi/özel; Okul öncesi, ilk ve orta okullarda, liselerde, rehabilitasyon, Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim-öğretime 1 gün ara verilmesine, engelli/hamile kamu çalışanlarının idari izinli sayılmalarına, karar verilmiştir" ifadelerini kullandı.

Öne Çıkanlar