Uzman çavuşa 45 derece sıcaklıkta kum torbası işkencesi

Uzman çavuşa 45 derece sıcaklıkta kum torbası işkencesi
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 17:11
A+ A-
Operasyondan dönen bir asker, sırtındaki 3 kum torbasıyla 45 derece sıcaklıkta komutanları tarafından koşturulunca fenalaşarak bilinci kapandı. Görüntüye sosyal medyada tepki yağıyor.

ARTI GERÇEK - Urfa'da, Suriye'deki operasyonlardan dönen bir uzman çavuşa komutanlarının, sırt çantasına 3 kum torbası koyarak 45 derece sıcaklıkta koşturdukları uzman çavuşun bu yüzden bayıldığı iddia edildi.

Askerin bilinci kapalı bir şekilde hastanede tedavi gördüğünün de belirtildiği iddianın görüntüleri sosyal medyada paylaşılınca bir çok Twitter kullanıcısı paylaştığı mesajlarla olaya tepki gösterdi.

 

Askere kum torbası taşıtılmasına 'Vicdanı ölmüş adamlar geri döndü' tepkisi veren sosyal medya kullanıcıları paylaştıkları mesajlarda, "Kendini rütbeli sanan rütbenin arkasına saklanan komutan için gereken yapılmalıdır" tepkisi de vardı, "Kutsal kurum falan diye kimse dile getirmiyor . Aslında sosyal hayata adapte olamayan sorunlu şiddet eğilimli sadist tipler genellikle askerlik polislik gibi şiddetin kabalığın normal karşılandığı meslekleri tercih ediyorlar" tepkisi de.

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise tepkilere karşı çıkarak kum torbalarının operasyonlarda askerlere siper yapmaları için taşıtıldığını iddia etti.

Bir çok Twitter kullanıcısı askerlik anılarını anlatarak uygulamaya tepki gösterirken bir çoğu da yine yaşadıklarından yola çıkarak uygulamayu savunmaya çalıştı.

 

Twitter kullanıcıları kum torbası taşıtma uygulamasının savunulmasına sert tepki gösterdi.

 

 

 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar