Beş kentin yeni baro başkanları belli oldu

Beş kentin yeni baro başkanları belli oldu
Yayınlanma:
A+ A-
Antep, Batman, Hakkari, Ağrı ve Siirt barolarının yeni başkanları belli oldu.

Artı Gerçek- Antep Barosu, 46. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. Merkez Şahinbey ilçesinde bulunan Antep Barosu Hizmet Binası’nda yapılan kurulda başkanlık için mevcut başkan İskender Kahraman ile Rıza Erkuş ve Sibel Gürsel yarıştı. 2 bin 800 avukatın kayıtlı olduğu baroda bin 864 avukat oy kullandı. Yapılan seçimde mevcut başkan İskender Kahraman 876 oy alarak üçüncü kez başkan seçildi. Diğer adayalar Sibel Gürsel 661, Erkuş Rıza ise 265 oy aldı. 10 kişilik yönetim kurulu üyeliği için de 21 aday yarıştı.

Baronun yeni yönetim kuruluna seçilen isimler şöyle: "Mehmet Metin Budak, Aybars Cem Özaslan, Emine Sevil Koyuncu, Mehmet Kemal Akaltun, Ahmet Ergin Sözen, İnan Öztürk, Bişenk Çirkin, Mehmet Gökay Tekin, Serpil Ulugil.”

Denetim Kurulu'na Öznur Serindağ, Önder Uluca ve Ahmet Korkmaz seçilirken, Disiplin Kuruluna ise, Ali Öztürk, Mustafa Atioğlu ve Salih Ergen seçildi. Bülent Duran, Emine Aybüken Yıldırım ve İbrahim Onur Ağalın da yeni kurultay üyeleri oldu.

HAKKARİ

Hakkari Barosu 10. Olağan Genel Kurulu'nda yeni dönem başkanını seçmek için sandık başına gitti. 142 avukatın oy kullandığı seçimlerde 57 oy alan mevcut başkan Ergün Canan yeniden Hakkari Barosu Başkanı seçildi.

BATMAN

Batman Barosu 17. Olağan Kongresi'ni baro binasında gerçekleştirdi. 580 üyesi bulunan baro seçimlerinde mevcut Başkan Erkan Şenses ve bir önceki dönem aday olan Ferhat Özdemir yarıştı. Erkan Şenses güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

AĞRI

Ağrı Barosu dün 23. Olağan Genel Kurulu sonuçlandı. Baro seçimi Serdar Günakın ve Sedat Karaoğlan arasında gerçekleşti. Sedat Karaoğlan 75 oy alırken, Serdar Günakın 142 oy aldı.

SİİRT

Siirt Barosu 12. Olağan Genel Kurulu'nda Av. Muhammed Alptekin yeni başkan olarak seçildi. (MA)

Öne Çıkanlar