“6 yaşında çocukla evlenilir” diyen Nurettin Yıldız hakkındaki haberlere yayın yasağı

“6 yaşında çocukla evlenilir” diyen Nurettin Yıldız hakkındaki haberlere yayın yasağı
'6 yaşında çocukla evlenilir' diyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, hakkındaki haberlere ve sosyal medya mesajlarına yayın yasağı kararı aldırdı.

HABER MERKEZİ - "6 yaşında çocukla evlenilir" diyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız hakkındaki haberlere ve tweetlere yayın yasağı getirildi.Nurettin Yıldız’ın sözlerine getirilen yayın yasağının gerekçesi söz konusu yazı ve tweetlerin "iftira" niteliği taşıması. Cumhuriyet gazetesinin aktardığı habere göre, Yıldız, hakkında açılan soruşturma kapsamında verdiği ifadede söz konusu ifadeyi kullandığını kabul ederek sözlerinin "düşünce özgürlüğü" olduğunu savunmuştu.İstanbul Başsavcılığı 2015’te 2015/20414 nolu soruşturmada Nurettin Yıldız’ın sözlerini "ifade özgürlüğü" saymış ve kovuşturmaya gerek görmemişti. Nurettin Yıldız ayrıca "6 yaşında çocukla evlenilir" sözlerinin yer aldığı videoyu ticari ürün olarak tescil ettirerek internetten kaldırttırdı. Nurettin Yıldız hakkında getirilen yayın yasağı kararı şu şekilde:

Mahkemenin kararıona göre, yasak "iftira" gerekcesiyle verildi. Yani bu karara göre Nurettin Yıldız "6 yaşında çocukla evlenilir" demediğini savunuyor. Gazeteport başta olmak üzere pedofili savunucusu Nurettin Yıldız’la ilgili haberler kararla bir bir haber sitelerindenden kaldırıldı.

Öne Çıkanlar