Acun Ilıcalı bir futbol takımı daha satın aldı

Acun Ilıcalı bir futbol takımı daha satın aldı
Yayınlanma:
A+ A-
Geçen yıl İngiltere'de Hull City takımını satın alan Acun Ilıcalı, yeni bir takım daha satın aldı. Ilıcalı, İrlanda Premier Ligi ekibi Shelbourne FC'nin çoğunluk hisselerini aldığını duyurdu.

Artı Gerçek - Championship takımlarından Hull City'yi Ocak 2022'de satın alan Acun Ilıcalı şimdi de İrlanda temsilcisinin çoğunluk hisselerini aldı.

Acun Ilıcalı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İrlanda Premier Ligi ekiplerinden Shelbourne FC'yi satın aldığını duyurdu.

Acun Ilıcalı konuyla ilgili yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Hull City ile başlayan güçlü futbol yatırımlarımız İrlanda Premier Ligi’nin en eski ve köklü kulüplerinden Shelbourne FC’nin çoğunluk hisselerini almamızla devam ediyor. Hedefimiz Shelbourne FC ile birlikte Avrupa Kupaları’na katılmak, önemli başarılar elde etmek ve birçok yeteneği dünya futboluna kazandırmak. İrlanda futboluna, kulübün potansiyeline ve taraftarlarımıza olan inancımız sonsuz."

SHELBOURNE FC

Ilıcalı'nın yeni takımı Shelbourne, 1895'te kuruldu. 13 kez İrlanda şampiyonu olan takım, 7 kere de Federasyon Kupası kazandı. Shelbourne FC’yi Chelsea’nin ve İrlandalı futbolunun efsane ismi Demien Duff çalıştırıyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar