Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan 'yeni anayasa' açıklaması: İhtiyacımız olduğu açık, herkes hemfikir

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan 'yeni anayasa' açıklaması: İhtiyacımız olduğu açık, herkes hemfikir
Yayınlanma:
A+ A-
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin AYM kararını tanımamasına ilişkin yeni açıklama yaptı: "Yüksek mahkemelerde görüş ayrılıklarının da ortaya çıktığını düşündüğümüzde yeni anayasaya ihtiyacımız olduğu açık. Bu konuda herkes hemfikir."

Artı Gerçek - Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) Can Atalay hakkında ihlal kararı açıldığını anımsatan Bahçeli, Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin kararına ilişkin "Son tartışmaları da dikkate aldığımızda, yüksek mahkemelerde görüş ayrılıklarının da ortaya çıktığını düşündüğümüzde yeni anayasaya ihtiyacımız olduğu açık. Bu konuda herkes hemfikir" dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 'yeni anayasa' tartışmalarına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakan Tunç, Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) tutuklu TİP Milletvekili Can Atalay hakkındaki 'hak ihlali' kararının uygulanmamasına hükmetmesi ve AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasının 'yeni anayasa' ihtiyacını ortaya koyduğunu savundu.

Tunç, “Son tartışmaları da dikkate aldığımızda, yüksek mahkemelerde görüş ayrılıklarının da ortaya çıktığını düşündüğümüzde yeni anayasaya ihtiyacımız olduğu açık. Bu konuda herkes hemfikir” dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar