Adıyaman'da enkazdan çıkarılan bazı kişilerin donarak öldüğü tespit edildi

Adıyaman'da enkazdan çıkarılan bazı kişilerin donarak öldüğü tespit edildi
Yayınlanma:
A+ A-
Adıyamanlılar Vakfı Ankara Şube Başkanı Hüseyin Duran, kentte yaşanan yıkımda yeterli yardım alamadıklarını söyledi: "Bu binalarda canlı insanlar var. Şu anda yeterli ekipman olmadığı için çıkarılamıyorlar. Bazı cesetlerin donarak öldüğü tespit edildi."

Artı Gerçek - Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin en çok etkilediği kentlerin başında gelen Adıyaman’da, enkaz altından çıkarılan bazı kişilerin donarak öldüğü tespit edildi. Adıyamanlılar Vakfı Ankara Şube Başkanı Hüseyin Duran, yeterli yardım gelmediğini belirterek bazı cesetlerin donarak öldüğünü söyledi. Duran, "Cesetlerde hasar yok, donmuşlar" dedi.

Yardım faaliyetleri için bölgede bulunan Duran, Independent Türkçe’ye şu açıklamayı yaptı: "Adıyaman'dayız. Valilik binasının yanındayız. Olayın üzerinden yaklaşık 30 saat geçti. Bu binalarda canlı insanlar var. Şu anda yeterli ekipman ve ekip olmadığı için çıkarılamıyorlar. Hatta çıkarılan bazı cesetlerin donarak öldüğü tespit edildi. Cesetlerde hasar yok Donmuşlar." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar