Adıyaman'da sel sularına kapılan anne ve bir buçuk yaşındaki kızı aranıyor

Adıyaman'da sel sularına kapılan anne ve bir buçuk yaşındaki kızı aranıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Adıyaman'ın Tut ilçesinde, iki kişinin öldüğü sel felaketinde sulara kapılarak, kaybolan Fatma Tekdal ile bir buçuk yaşındaki kızı Zeynep Zümra Tekdal'ı arama çalışmalarına devam ediliyor.

Artı Gerçek – Tut ilçesinde sağanak sonrası meydana gelen selde kaybolan Fatma Tekdal ile bir buçuk yaşındaki kızı Zeynep Zümra Tekdal için dalgıç polislerin de olduğu ekip, geniş bir alanda arama kurtarma çalışması yürütüyor.

Tut ilçesinde, salı gecesi başlayan şiddetli yağmurla birlikte Ömerovası Deresi taştı. Reşadiye Mahallesi’nde Tekdal ve Sarıkaya ailelerinin dere kenarındaki bahçeye yerleştirdikleri konteyner, taşkınla oluşan sel sularına kapıldı.

Konteynerde kalan sekiz kişi, kendi imkanlarıyla kurtulurken, kaybolan Selma Sarıkaya ile kızı Emine Sarıkaya'nın cansız bedenlerine ulaşıldı.

Hemşire olan iki aylık hamile Fatma Tekdal ile bir buçuk yaşındaki bebeği Zeynep Zümra Tekdal'a ise ulaşılamadı.

Ekipler, kayıp anne ve kızının bulunması için çarşamba sabahı başlattığı arama çalışmalarından şu ana kadar sonuç alamadı. Bu sabah aralarında dalgıç polislerin de bulunduğu 160 kişilik ekip, 25 kilometrelik alanda yeniden arama çalışması başlattı.

Dere yatağı kenarı ve sel sularının çekilmesiyle oluşan balçık alanlarda, eğitimli köpeklerin de kullanıldığı aramalar sürdürülüyor.(DHA)

Öne Çıkanlar