Afyon Belediye Başkanı Köksal: Binada çok sayıda böcek var

Afyon Belediye Başkanı Köksal: Binada çok sayıda böcek var
Afyon Belediye Başkanı Burcu Köksal, AKP'li önceki dönem belediye başkanı Hüseyin Menteş'in iddialarına yanıt verdi. Köksal, belediye binasında prizlerin altı da dahil olmak üzere çok sayıda böcek ve kamera olduğunu anlattı.

Artı Gerçek - 31 Mart yerel seçimlerinden AKP'nin kalesi olduğu Afyon'da Belediye Başkanlığını kazanan CHP'li Burcu Köksal belediye binasında çok sayıda böcek ve kamera olduğunu söyledi.

Afyon Postası'na konuşan Burcu Köksal belediye binasında prizlerin altı da dahil olmak üzere çok sayıda böcek ve kamera olduğunu anlattı. Köksal, konuyla ilgili “Bildiğiniz gibi değil. Asansörde bile kamera olduğu konuşuluyor. Boya badana yapılsın, bakılsın diyerek içeriye ekip soktuk. Bizim katı olduğu gibi tarayacaklar” dedi.

AKP’DEN ‘BÖCEK’ İDDİASINA CEVAP

Diğer yandan AKP İl Başkanı Hüseyin Menteş, Köksal’ın “Belediyenin her yerinde böcek var” açıklamalarına cevap verdi. Menteş, “Öyle bir şeyi biz yapmadık. Böyle bir şey var diyorlarsa ispat etmekle mükellefsiniz” ifadelerini kullandı.

Belediyedeki bankamatik memurlarından, son iki ayda işi alınanlarailişkin de açıklamada bulunan Köksal'ın açıklaması şöyle:

- Sürgün İddiaları Doğru Mu?

Bizde bir Seval Açıkgözoğlu adlı bir mimar var. O da ruhsat birim iskan sorumlusu idi. Onun yerine biraz daha liyakatli olan Betül Şen görevlendirildi. Kendisi ot yolmaya falan değil yine imar müdürlüğünde mimar olarak görevine devam edecek. Makine Mühendisi olarakta İhsan Kahveci… Kendisi 2015’den bu yana Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürüydü. Kendisini makine mühendisi olduğu için makine ikmal bölümüne aldık. Orada da mühendis olarak görev yapacak. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü olarak da Tuba Ciğerci var. Su ve Kanalizasyon birim Sorumlusu imiş. O da makine mühendisi. Tuba Hanım’ı görevlendirdik.

'BAZILARINA SIRF KOLTUK VERMEK İÇİN BİRİMLER AÇILMIŞ'

Diğer görevlendirmeler beden işçileri. Bir çoğu partide görev almış, kendilerinden faaliyet raporu istiyorum. Hiçbir şey sunamıyorlar. Bazılarına sırf koltuk vermek için birimler açılmış. Ortaokul mezunu olan kişiyi otopark birim sorumlusu yapmışlar. Kimseyi küçümsemiyorum. Ama orada eğitimli insanlar altta görevlendirilmiş, üstte ise tamamen partizanca görevlendirilmeler yapılmış. Ben liyakat diye vatandaşa söz verdim. Ben bunları nasıl tutabilirim?

'KADIN KÜLTÜR EVİ’NE MÜDÜR ATADIKLARI KİŞİ PARTİ PROPAGANDASI YAPMIŞ'

Mareşel Fevzi Çakmak Mahallesi muhtarı aradı. Kadın ağlıyor, 'çok büyüksünüz' dedi, ne oldu diye sordum. Orada Kadın Kültür Evi var. Hilal Büyükben oranın müdürü olarak görevlendirilmiş. Kendisi AK Parti Kadın Kolları Teşkilat Başkanı. Fakat müdirelik yapmak yerine hanımefendi evlerde parti propagandası yapmış. Fazlası ile siyaset… Oradaki bütün öğretmenler küsmüş durumda. Kadınlar Kültür Evi’ne gidip gelmemeye başlamış. Muhtar o kadar şikayetçi ki, çok şükür orada ki baskı kalktı diyor. Ben orayı ziyaret etmek istedim beni kabul etmedi. AK Parti’nin seçim propagandası olarak kullanmış. Ben bunları ne yapayım?

'BANKAMATİK MEMURLARI TESPİT ETTİK'

Bankamatik memurlarını tespit ettik. Şu ana kadar 15 kişi falan tespit ettik. Tek tek inceliyoruz. Say 200-300'e yükselebilir. Adamlar ortada yok… Ben onları işten de atmadım. Şunu yaptım. Park ve Bahçelerde ciddi bir personel ihtiyacımız var. Beden işçisi olarak gözüküyorlar ama iş yerlerinde yoklar. Oralara görevlendirdik. Çalışıyorsanız oralarda çalışın ekmeğinizi kazanın, çalışmazsanız kusura bakmayın ben oturduğu yerde kimseye maaş veremem.

'SON İKİ AYDA 102 KİŞİ ALMIŞLAR, HEPSİNİ ÇIKARACAĞIM'

Son 2 ayda alınan 102 kişi var. Bunların hepsine çıkış vermem gerekiyor. Çünkü siyasi gerekçe ile alınmış. Yani oy sözü alınmış ve işe alınmış. Afyonlu’nun parasını neden çarçur ettirelim. İş yapmayacak insanlara neden bunu verelim.

'YÜNTAŞ işçileri zaten beden işçisi gözüküyor'

Giden arkadaşların hepsi beden işçisi olarak gözüküyor. Birim Sorumlularının tamamı böyle. Bir mimar Seval Hanım var. Birim sorumluluğunu aldık Betül Hanım’a verdik. Onun dışında YÜNTAŞ çalışanları zaten beden işçisi. Birkaç Gıda Teknikeri var. Onları da Halk Ekmek bölümüne, NO 03’e falan gönderdik. Oralarda daha faydalı olabileceklerini düşündük.

'ESKİ VEKİL DANIŞMANI BELEDİYEDEN MAAŞ ALIYOR, KENDİSİ ORTADA YOK'

Mesela AFBEL otelde var. Eski bir vekil danışmanı var. Beden İşçisi olarak işe girmiş. Muhasebede gözüküyor. Ama kendisi muhasebede yok. Para alıyor sadece. Ben gene onları çıkartmadım. Madem beden işçisisin ekmeğini kazan dedim. Çalışırsan burada çalış çalışmıyorsan güle güle diyoruz. Afyonluya bir söz verdik liyakat dedim. AKP’li olmuş MHP’li olmuş beni ilgilendirmiyor işini yapan kalır.

'BELEDİYEYE BAĞIMSIZ DENETÇİ GETİRDİK, TAHMİNİ BORCUMUZ 1 MİLYAR TL...'

Bağımsız Denetçi getirttik. Onlara denetletiyoruz. Resmi borç 677 Milyon. Ama piyasaya olan borçlar var. Onların ödeme emirleri geliyor. Hukuk Servisi bugün getirdi. Basketbolculara ödenmesi gereken para 40 Milyon TL. Dolar bazında olduğu için sürekli artıyor. Burada dava devam ediyor. Çim Sulama Parası olarak DSİ benim kazanacağımı anlayınca 2018’den beri almadıkları parayı talep etmiş. 5 Milyon’a yakın o var. Tahmini 1 Milyar borç çıkar. Bizim bütçe 1.5 Milyar. Onu da kuruşu kuruşuna ne çıkarsa asacağız dışarıya herkes görecek. Çünkü resmi borç dışında ödeme emirleri var. Hepsini birimlerden toplatıyorum tek tek kalem kalem yazıp asacağız. Bu sadece Belediyenin borcu YÜNTAŞ ayrı. Ona da ayrıca bakacağız.

(Kaynak)

Öne Çıkanlar