Ağabeyini öldüren kişinin ağabeyine otomobille çarpıp, tekmeledi

Ağabeyini öldüren kişinin ağabeyine otomobille çarpıp, tekmeledi
Yayınlanma:
A+ A-
Tokat'ta bir kişi, geçen yıl ağabeyini tüfekle vurarak öldüren hükümlünün ağabeyince önce otomobille çarptı. Ardından kafasına silah doğrultarak, tekmeledi.

Artı Gerçek - Tokat'ta 17 yaşındaki genç, husumetlisinin ağabeyine otomobille çarparak kaçtı. Araçla çarpma anı, güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Otomobilli saldırı, 10 Kasım'da saat 07.30'da Turhal Şeker Fabrikası'nın bahçesinde gerçekleşti. 23 Mart 2022'de Turhal ilçesine bağlı Kızkayası köyünde çıkan silahlı kavgada Serhat Unutmaz, Musa Şahin tarafından av tüfeği ile vurularak öldürüldü. Musa Şahin cinayetin ardından tutuklanarak, 10 yıl hapse mahkum edildi. Şahin ailesi de Kızkayası köyünü terk ederek Maraş’a yerleşti. Aile, 6 Şubat depremlerinin ardından yeniden Turhal’a döndü.

Serhat Unutmaz’ın kardeşi Z.U., ağabeyini öldüren Musa Şahin'in ağabeyi Erdal Şahin’e otomobille çarparak yaraladı. Çarptıktan sonra yanındaki araçtan inen Z.U., Şahin'e tüfek doğrultup tekme attı. Bu sırada baba Ayhan Unutmaz, oğlunun elinden tüfeği aldı. Z.U. kaçarken yerde yatan Erdal Şahin’i tekrar çarptı. Yaşananlar güvenlik kamerasına da yansıdı.

Yaralanan Erdal Şahin, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Şahin'in tedavisinin sürdüğü, hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi.

Z.U. kayıplara karışırken, gözaltına alınan baba Ayhan Unutmaz ise polisteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

BABA DA AYNI ARAÇTAYDI İDDİASI

Ayhan Unutmaz’ın da Z.U. ile birlikte aynı otomobilde olduğunu iddia eden Şahin ailesinin Avukatı Murat Kurnaz, "Gelinen noktada bizi üzen, hiçbir suç işlememiş bir vatandaşa çarptıktan sonra yeniden tekmelenip, uzun namlu silah doğrultup, başının üzerinden araçla geçilmesi. Bu olayın içinde olan baba Ayhan Unutmaz’ın mahkemeye dahi sevk edilmeden serbest bırakılmasıdır" diye konuştu. (DHA)

Öne Çıkanlar