Ağar'lar ve Çakıcı'nın yakını ile fotoğrafları gündem olmuştu: Jandarma Genel Komutanı, 17 tweet’i erişime engelletti

Ağar'lar ve Çakıcı'nın yakını ile fotoğrafları gündem olmuştu: Jandarma Genel Komutanı, 17 tweet’i erişime engelletti
Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin, suç örgütleriyle ilişkili isimlerle görüşmesi nedeniyle eleştirildiği 17 paylaşımı erişime engelletti. Çetin'in cinayetten yargılanan Metro Turizm Sahibi Galip Öztürk, Mehmet Ağar ve Tolga Ağar'la fotoğrafları mevcut.

Artı Gerçek - Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği, Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin’in başvurusuyla 17 sosyal medya paylaşımını erişime engelledi. Mahkeme kararında, “Çetin’in adı kullanılarak itibarını zedeleyici nitelikte paylaşımlara yer verildiği ve kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle 17 içeriğin 5651 Sayılı Kanunun 9. Maddesi uyarınca erişime engellenmesine karar verildiği” ifade edildi.

Duvar'da yer alan habere göre kararda, sosyal medya paylaşımlarında Çetin’in adı geçtiği ifade edilse de birçok paylaşımda Çetin’in adı yer almıyor.

Öte yandan mahkeme kararında Arif Çetin’in avukatının Alaaddin Varol olduğu belirtildi. Geçmişte AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı da yapan Varol, AK Parti’den milletvekili aday adayı da olmuştu.

AŞİRET LİDERİNİ ZİYARET ETMİŞTİ

Mart ayında, Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın ' basın danışmanı' Ferhat Aydoğan, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’i 'ziyaret' ettiklerini duyurmuş, fotoğrafın gündem olmasıyla paylaşım kaldırılmıştı.

Orgeneral Arif Çetin'in ise daha önce, cinayetten yargılandıktan sonra Gürcistan’a kaçan ve burada tutuklanan Metro Turizm sahibi Galip Öztürk ile fotoğrafı ortaya çıkmıştı.

Çetin'in ayrıca Mehmet Ağar ve Tolga Ağar'la da samimi görüntüler vermişti.

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin ve beraberindeki generallerin, kirli geçmişiyle bilinen korucubaşı ve aşiret lideri Hazım Babat'ı ziyaret etmesi de tepkiye neden olmuştu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar