Ailesi dilekçe vermişti: 45 gündür tedavi gören tutuklu Yılmaz Özalp ameliyat oldu

Ailesi dilekçe vermişti: 45 gündür tedavi gören tutuklu Yılmaz Özalp ameliyat oldu
Yayınlanma:
A+ A-
Şakran Cezaevi’nde geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırılan ve 45 gündür yoğun bakımda tedavi edilen Yılmaz Özalp, mide ameliyatı oldu.

Artı Gerçek - İzmir Şakran 1 No'lu T Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Yılmaz Özalp’ın, 5 Ağustos'ta geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor. 45 gündür yoğun bakım ünitesinde tedavi edilen Özalp’in hayati tehlikesi de devam ediyor.

Özalp, rahat nefes alabilmesi için 22 Ağustos'ta boğazından ameliyat olurken, vitamin ilaçlarını alabilmesi için midesinden de ameliyat olması için uzun süredir bekletiliyordu. Özalp dün mide ameliyatını da oldu.

‘BİLİNCİ KAPALI, EVDE BAKIM DESTEĞİNE İHTİYAÇ VAR’

Bugün hastanede abisinin ziyaretine giden İdris Özalp, kardeşinin sağlık durumuna ilişkin bilgi verdi. Abisinin dün mide ameliyatı olduğunu ve ameliyatın başarılı geçtiğini aktaran Özalp, şunları söyledi:

“Kardeşinin şu an itibarıyla bilincinin kapalı. Doktorlar bize artık tedavisinin evde sürdürülebileceğini söyledi. Ancak devam eden süreçte abimin bakımını yapmak için ailemizden birinin bakımına ilişkin eğitim alması gerekiyor. Ayrıca bilinci kapalı olduğu için bazı malzemelerin alınması gerekiyor. Bunun içinde doktorun rapor vermesi gerekiyor.”

NE OLMUŞTU?

43 yaşındaki Özalp, “Örgüt propagandası ve Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla hakkında açılan dava nedeniyle verilen 1 yıl 7 ay cezanın onanması ile 1 Ocak 2022'de tutuklandı. Yaklaşık 8 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Özalp, 5 Ağustos'ta geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırıldı. Kelepçeli bir şekilde 10 gün boyunca hastanede tedavi edilen Özalp, entübe edilmesi nedeniyle infazı 14 Ağustos'ta 3 ay ertelendi. Özalp'ın infazının ertelenmesinin ardından kelepçeleri çıkarıldı. (MA)

Öne Çıkanlar