AKP dönemindeki borçlar nedeniyle CHP’ye geçen belediyenin şirketine haciz geldi

AKP dönemindeki borçlar nedeniyle CHP’ye geçen belediyenin şirketine haciz geldi
Atakum Belediyesine ait şirketin esnafa ve çeşitli kamu kurumlara borcu nedeniyle 6 aracı haczedildi. Araçlar, Atakum Belediyesi garajından trafik polisleri nezaretinde götürüldü.

Samsun’da Atakum Belediyesi tarafından önceki dönemlerde kurulan ve borçlarıyla gündemden düşmeyen Atakum İmar İnşaat Ltd. Şti.’de haciz şoku yaşandı. Şirketin Samsun esnafına, kamu kurumlarına ve pek çok kalemde bulunan 40 milyon TL’lik borcu nedeniyle Atakum Belediyesine hizmet eden 6 aracı haczedildi. Hacze konu olan işlemlerin içerisinde "37,5 ton lop et" borcu da yer aldı.

ESNAF BORCU HACİZ GETİRDİ

Atakum İmar İnşaat Ltd. Şti.’nin Samsun esnafı, kamu kurumları gibi kalemlerde toplamda 40 milyon TL'lik borcu nedeniyle yapılan haciz işleminde, Atakum Belediyesine ve halkına hizmette bulunan 2 otobüs, 1 minibüs, 1 hafif ticari araç, 1 pikap ile 1 binek araç haczedildi. Haciz işlemi için yanlarında şoför getirmeyen polis memurlarına yine AKP’den CHP’ye geçen Atakum Belediyesi şoförleri yardımcı olarak araçların garaja götürülmesini sağladı. Sözcü’nün İHA’dan aktardığı habere göre Atakum Belediyesi personeli ise araçların mesai saatleri içerisinde birer birer belediyeden götürülmesini ise şaşkınlıkla izledi.

Öne Çıkanlar