AKP’li belediye Halk Ekmek büfesinin elektriğini kesip etrafını kazdı

AKP’li belediye Halk Ekmek büfesinin elektriğini kesip etrafını kazdı
Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Ocak 2022 16:07
A+ A-
Üsküdar Belediyesi, Rıfat Aslan’ın işlettiği Halk Ekmek büfesinin önce elektriğini kesti. Sonra etrafında kaldırımı söktü. Aslan 'benim üzerimden siyaset yapmasınlar' diyerek tepki gösterdi.

İstanbul Üsküdar'da İBB'nin ‘şehit yakınları, gazi ve engellilerine’ tahsis ettiği Halk Ekmek büfelerinden birini Rıfat Aslan işlettiyor. Önce AKP'li Üsküdar Belediyesi tarafından 9 aydır elektrik bağlanmadı. Kış soğuğunda elektriksiz kalan Aslan'ın şimdi de büfe etrafında yapılan kazılardan dolayı başı dertte. Aslan, " Benim üzerimden siyaset yapmasınlar. Buraya sığmadım. Ben bu devlete hizmet vermiş bir insanım" diyerek tepki gösterdi.

Sözcü’de yer alan habere göre Rıfat Aslan yaşadıklarını anlattı.

"Büfe için bana önce ‘yaya geçidine engel teşkil ediyor' dediler. Hatta büfe yaya geçidine engel oluyor diye yerimi bile değiştirmek istediler. Ardından da cadde boyunca sıra sıra elektrik panoları koydular. O nedenle de büfenin etrafını kazdılar. Oraya elektrik veriyorlar. Biraz ötede elektrik var, bende yok. Ben bu soğuk kış günü kendi imkanlarımla minik bir tüp ile ısınmaya çalışıyorum. Kimse gelip halimi sormuyor. Üsküdar Belediyesi'nden de bir dönüş yok. Bariyerlerle önümü kapattılar. Kimse gelip ekmek alamıyor. Bu yüzden bin 500-2 bin TL zararım var. Ekmek almak için, su almak için kimse gelip geçemiyor. Patika yol gibi oldu buralar."

‘BENİM ÜZERİMDEN SİYASET YAPMASINLAR’

Halk ekmek büfesinin çevresi kazıldığı için vatandaşların gelememesi ve havanın soğuması nedeniyle pazartesi gününden itibaren büfesini kapatmayı düşündüğünü anlatan Aslan, "Pazartesi günü büfemi kapatmayı düşünüyorum. Artık canıma tak etti. Kimseyle uğraşacak halim kalmadı. Gerçekten çok üzgünüm. Sizin haberleriniz dışında ilgilenen kimse olmadı. Benim üzerimden siyaset yapmasınlar. Buraya sığmadım. Ben bu devlete hizmet vermiş bir insanım. Yaklaşık 500 metre ileride büfe var, elektriği var" diyerek tepki gösterdi.

Öne Çıkanlar