AKP oyunu yüksek gösteren şirketi seçti

AKP oyunu yüksek gösteren şirketi seçti
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 21:00
A+ A-
Arter Reklam 16 yıl sonra AKP'nin yeni seçim kampanyasında yer almayacağını duyurmuştu.

GÜNCEL- AKP'nin 16 yıl boyunca seçim kampanyalarını yürüten Arter Reklam bir duyuruyla bu işbirliğine son verdiğini açıklamıştı. 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında oğluyla birlikte hayatını kaybeden Erol Olçok'a ait şirketten yapılan açıklamada AKP ve Erdoğan için 'Allah yar ve yardımcıları olsun' ifadeleri kullanılmıştı. 

İLGİLİ HABER: EROL OLÇOK'UN ŞİRKETİ ERDOĞAN'LA YOLLARINI AYIRDI

Arter Reklam'la yaşanan bu ayrılıktan sonra gözler AKP'nin birlikte çalışacağı yeni şirkete çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve AKP’nin genel seçim kampanyasını, Andy-Ar araştırma şirketinin de sahibi olan Faruk Acar’ın düzenleyeceği açıklandı. Cumhuriyet'in haberine göre Acar’ın "YİNE Ajans" adlı şirketi, Erdoğan ve AKP’nin kampanyasının tek hakimi olacak.

[Haber görseli]

Son yıllarda iktidarı yüksek gösteren anketleriyle tanınan Andy-Ar’ın sahibi Faruk Acar, 17 Aralık 2013’teki düzenlenen operasyondan sonra attığı tweetle gündeme gelmişti. Operasyonda gözaltına alınan bakan çocukları ve Reza Zarrab’ın aralarında bulunduğu işadamlarını "Hırsızlar" diye nitelemiş, ismini anmadan Fethullah Gülen’i de "gece gündüz Allah diyen" olarak tanımlamıştı. Acar’ın tweetini daha sonra sildiği ortaya çıkmıştı.

Öne Çıkanlar