AKP’den aday adayı oldu 122 milyonluk ihaleyi aldı

AKP’den aday adayı oldu 122 milyonluk ihaleyi aldı
AKP’den Osmaniye Düziçi ilçesinde aday adayı olan Mehmet Alaca, aday gösterilmedi. Alaca, seçimden 15 gün sonra Hükümet Konağı inşaatı ihalesini aldı.

Artı Gerçek - Osmaniye Düziçi’nde AKP’den aday adayı olan Mehmet Alaca, 31 Mart yerel seçimde aday gösterilmedi ama 15 Nisan’da Bahçe ilçesi Hükümet Konağı inşaatı ihalesini aldı. Alaca, 122 milyon 400 bin 400 TL’lik sözleşme imzaladı.

Sözcü’de yer alan habere göre Osmaniye Valiliği, 21 Mart 2024 günü Bahçe ilçesine Hükümet Konağı yapmak için ihaleye çıktı. İhale seçimden 15 gün sonra 15 Nisan günü yapıldı. Hükümet Konağını yapacak firma tanıdık çıktı.

SÖZLEŞME İMZALANDI

31 Mart yerel seçiminde AKP Osmaniye’nin Düziçi ilçesinden belediye başkan aday adayı olan Mehmet Alaca’nın Yeğen İnşaat Şirketi ihaleyi kazandı. Mehmet Alaca belediye başkan adayı gösterilmedi ama AKP’den aday olmasının ödülünü seçimden 15 gün sonra 15 Nisan’da yapılan ihale ile aldı.

Yeni Bahçe Hükümet Konağı için Osmaniye Valiliği ile Yeğin İnşaat arasında 122 milyon 400 bin 400 TL’lik sözleşme imzalandı.

Mehmet Alaca adaylığını açıklarken “Sayın Cumhurbaşkanımızın memleket sevgisi, hizmet aşkı benim de yolumu aydınlatıyor. AK Parti, kardeşliğin, dostluğun, birliğin ve beraberliğin partisidir” demişti.(Kaynak)

Öne Çıkanlar