AKP'li Belediyeden işçilere propaganda dayatması

AKP'li Belediyeden işçilere propaganda dayatması
AKP’li Mamak Belediyesinin, park ve bahçeler biriminde çalışan taşeron işçilere mesai saatinde Yıldırım’ın ‘evet' mektubunu dağıttırdığı iddia...

AKP’li Mamak Belediyesinin, park ve bahçeler biriminde çalışan taşeron işçilere mesai saatinde Yıldırım’ın ‘evet' mektubunu dağıttırdığı iddia edildi.

Ankara’da AKP’li Mamak Belediyesinin, park ve bahçeler biriminde çalışan taşeron işçilere mesai saatinde Başbakan Binali Yıldırım’ın referandumda ‘evet’ oyu verilmesi çağrısı yapan mektubunu dağıttırdığı iddia edildi. Bu kapsamda AKP’li Mamak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde taşeron olarak çalışan işçilerin, Başbakan Binali Yıldırım’ın referanduma ilişkin mektubunu kapı kapı dağıtmaya zorlandıkları öne sürüldü.

İŞTEN ATMA TEHDİDİ

Evrensel Gazetesi'ndeki habere göre işçiler, ilk başta belediyenin bir çalışması olduğunu düşündüklerini ancak daha sonra kapılara dağıtmaları istenen mektuplarda AKP Gençlik Kollarının logosu bulunduğunu fark ettiklerini söylediler. Bunun üzerine mektubu dağıtmak istemediğini belli eden işçilerin firma yetkililerince tehdit edildiğini iddia eden işçiler, "Bizim bunu dağıtmayı reddetme şansımız yok. ‘Niye biz dağıtıyoruz’ diye soranlara dahi tehdit eder gibi cevap veriyorlar. İşi gücü bıraktırıp kapı kapı bunları dağıttırdılar" dedi.

Kapı kapı dolaşıp mektupta ismi yazan kişilere mektupları ilettiklerini belirten işçiler, bazı yerlerde tepki de gördüklerini, AKP mektubu dağıttıkları için dertlerini de anlatamadıklarını söylediler. İlk başta "Ne yapalım, iş sonuçta, mesai saatinde bu işi yapıyoruz" diyerek kendilerini avuttuklarını, ancak mesai bitiminde dağıtım bitmedi denilerek kapı kapı gezdirilmeye devam ettiklerini anlatan işçiler, fazla mesai ücreti de verilmeyeceğini öğrenince çok öfkelendiklerini belirttiler.

Mamak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Kamil Pektaş ise kendilerinin bu yönde bir bilgisi olmadığını söyledi.

Öne Çıkanlar