AKP’li daire başkanı, Yusuf Ziya Gümüşel için dua talep etti

AKP’li daire başkanı, Yusuf Ziya Gümüşel için dua talep etti
Yayınlanma:
A+ A-
AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin STK ve Muhtarlardan sorumlu Daire Başkanı Murat Müjdeci, altı yaşındaki kızının 'evlilik' adı altında cinsel köleleştirmeye maruz bırakılmasına izin veren Hiranur Vakfı kurucusu Gümüşel için dua istedi.

Artı Gerçek - İsmailağa cemaati bağlantılı Hiranur Vakfı'nın onursal başkanı Yusuf Ziya Gümüşel'in kızı H.K.G'nin altı yaşından beri cinsel köleleştirmeye maruz bırakılması konusunda ancak kamuoyu tepkisi sonrası adım atılırken, AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve Muhtarlardan sorumlu Daire Başkanı Murat Müjdeci, Gümüşel için dua talep etti.

Müjdeci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Gümüşel’in geçen hafta gözaltına alınmasının fotoğrafını paylaşarak, "Tüm kardeşlerimizi duâ etmeye dâvet ediyorum" ifadelerini kullandı. Müjdeci, "Müslüman, kardeşinin derdi ile dertlenir. Tüm kardeşlerimizi duâ etmeye dâvet ediyorum. Elbet inananların imtihanı ağır olur. Rabbim temize çıkartsın. Feraha kavuştursun. İslam düşmanlarını sevindirmesin. Allah yâr ve yardımcısı olsun" dedi.

gumusel.jpg

AKP'li Müjdeci, bir diğer paylaşımında da Gümüşel ile çekilen bir fotoğrafına yer vererek, ilahiyatçı İhsan Şenocak'ı etiketledi. Müjdeci, şu ifadeleri kullandı: "Âlimlere, büyük zâtlara ve fazilet sahibi kişilere saygı göstermek gerekir. Çünkü Yüce Allah, Kur’ân-ı Kerîm’de şöyle buyurmaktadır: 'De ki, bilenlerle bilmeyenler hiç bir olur mu? Bunu ancak akıl sahipleri anlar.' (Zümer sûresi, 39/9)"

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Tümur Soykan'ın İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’yi 2002’de altı yaşındayken 29 yaşındaki müridi ile 'evlendirdiğini', kadının çocukluğu boyunca köleleştirmeye maruz bırakıldığını duyurmuştu.

Tarikatta senelerce devam eden çocuk istismarı H.K.G.’nin şikayetiyle ortaya çıkmış, 2012 yılında bir soruşturmanın sahte kemik testiyle kapatıldığını duyulması ayrıca infial yaratmıştı. Gümüşel ve müridi İstekli, geçen hafta tepkilerin ardından tutuklanmıştı. Açılan davanın ilk duruşması için de önce Mayıs 2023'e gün verilmiş, ilk duruşma yine tepkiler üzerine Ocak 2023'e çekilmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar