AKP’li Elazığ Belediyesi iş makinaları çocuk parkına girdi; tepkiler üzerine yıkımdan vazgeçildi

AKP’li Elazığ belediyesi, Doğukent mahallesinde bulunan çocuk parkı, spor aletlerini ve ağaçları özel mülk arazisi olduğu gerekçesiyle sökmeye çalıştı. Vatandaşların tepkisi sonrasında belediye ekipleri parkın tamamını sökmeden mahalleden ayrıldı.

Evren DEMİRDAŞ


ELAZIĞ - AKP’li Elazığ Belediyesi merkeze bağlı Doğukent Mahallesinde iki yıl önce kurulan çocuk parkı ve spor alanı olduğu arazinin bir bölümünün özel şahsa ait olmasının sonucunda mahkemelik olması nedeniyle oyun parkını ve ağaçları kaldırması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

‘ADAM SEÇİMİ ALDI TEKMEYİ VURDU’

Belediye ekiplerinin oyun parkı, spor aletleri ve ağaçların sökümüne tepki gösteren mahalle sakini, “Kiminle aşık attığınızın farkında değilsiniz, mahkeme kağıdını getirin basını çağırın. Buradan bir çöp sökemezsiniz, kepçenin üzerine çıkarım. Şahin Beyi arıyorum cevap vermiyor; başkanın tatili yoktur. Yemin ederim, bizi kandırdılar. Adam seçimi aldı bize tekmeyi vurdu. Daha geçen sene faaliyete geçmiş, sen devletin bu kadar parasını niye döktün buraya? Yüzüne gözüne dursun” dedi.

‘MAHALLE SAKİNLERİ TEPKİ GÖSTERİNCE YIKIMDAN VAZGEÇİLDİ’

Doğukent Mahallesi Muhtarı Mürsel Koç ise yıkımdan vazgeçildiğini belirterek, parkın kullanımda olduğunu söyledi:

"Sökülen spor aletleri tekrar takıldı park yine eski halinde hizmet vermeye devam ediyor. Parkın bulunduğu alan toplam 28 dönümlük bir arazi tek parselde görülüyor. Orada belediyenin 7 bin 600 metrekare yeri var bu park 2 yıl önce şahsın arazisine yapılmış vatandaş da kendi arazisine bu parkın yapılmasından dolayı belediyeyi dava etmiş. Başkanımızla görüştük mahalle sakinleri de tepki gösterince parkın yıkımından vazgeçildi ve sökülen aletler tekrar yerine takıldı. Dünden bu yana park kullanılmaya devam ediliyor."

BELEDİYE, KENDİNİ ‘TEKNİK ÇALIŞMA YAPILDI’ DİYE SAVUNDU

Vatandaşların tepkisinin ardından AKP’li Elazığ Belediyesi tarafından, Mornik Mahallesi’nde faaliyet gösteren park alanı ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, “Elazığ Asliye Hukuk Mahkemesince Elazığ İli Mornik Şuyulandırma Mah. 968 Ada 1 Parsel ile ilgili hukuki-fiili el atma sebebiyle ikame edilen davalar nedeniyle mahkeme ilamına uygun olarak park alanı ile ilgili teknik çalışma yapılmış olup plan üzerinde park alanının kaldırılması ile ilgili bir durum söz konusu değildir. söz konusu haber ile ilgili yalnızca resmi kaynakların ve Elazığ Belediyesi'nin açıklamalarının dikkate alınması, provokatif açıklama, haber ve paylaşımlara itibar edilmemeli” denildi.

Öne Çıkanlar