Aksaray'da müstakil evde yangın: Altı yaşındaki Cihan Carruh öldü

Aksaray'da müstakil evde yangın: Altı yaşındaki Cihan Carruh öldü
Yayınlanma:
A+ A-
Aksaray'da Suriyeli bir ailenin yaşadığı müstakil bir evde yangın çıktı. Yangının, altı yaşındaki Cihan Carruh'un odasında çıktığı belirlendi.

Artı Gerçek - Aksaray'da bir evde çıkan yangında, altı yaşındaki Suriyeli Cihan Carruh öldü. Kızlarının öldüğünü öğrenen anne Rafah Carruh ile baba anne Hüseyin Carruh kriz geçirdi.

Olay, Aksaray'ın Büyük Bölcek Mahallesi'ndeki 2004 Sokak'taki iki katlı müstakil evde yaşandı. Zemin katta oturan Hüseyin Carruh ve Rafah Carruh'un uyuduğu sırada kızları Cihan Carruh'ın odasında yangın çıktı belirlendi.

aksaray-yangin2.jpg

KANEPENİN ALTINA SAKLANDIĞI İÇİN BULAMADI

Alevler kısa sürüde evi sararken, baba Hüseyin Carruh kızını kurtarmak için odaya girdi. Ancak kızını kanepenin altına saklanmasından dolayı bulamadığı, alevlerin yükselmesiyle de odadan çıktığı belirlendi. Yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık yarım saatlik çalışmasıyla alevleri söndürdü.

SEBEBİ ARAŞTIRILIYOR

Ekipler, tamamen yanan odaya girdiğinde çocuğun kanepenin altında cansız bedenini buldu. Çocuklarının öldüğünü öğrenen anne ve baba kriz geçirdi. Çocuğun cesedi otopsi için Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kondu. Polis, yangının çıkış nedenini araştırıyor.

Ailenin yakını Abdulcelil Cerruh ,"Ölen kızın annesi ve babası ayrı odada yatıyordu. Kızları Cihan Carruh yattığı odada ise elbise dolabı ile kanepe var. Babası yangında elbise dolabına bakmış ve kızını bulamamış, evden dışarı çıkmış. İtfaiye ekipleri kızı yanmış bir şekilde içeride buldular. Odası da gördüğünüz gibi kanepe ve dolap her şey yanarak kül olmuş" dedi.

Karşı balkondan yangını gören komşusu Süleyman Kır ise "Çocuğun kaldığı odadan bir anda alevler yükselmeye başladı. Biz ne olduğunu bilemedik. Hemen yardıma koştuk, alevlerden dolayı müdahale edemedik. Ölen kızı sürekli burada oynardı. Bugün de yangında talihsiz bir şekilde can verdi” diye konuştu. (DHA)

Öne Çıkanlar