Ali Erbaş'ın kalemine de lüks araç dayanmıyor: 2 yıllık aracı devredip 4,5 milyon TL'ye yenisini aldı

Ali Erbaş'ın kalemine de lüks araç dayanmıyor: 2 yıllık aracı devredip 4,5 milyon TL'ye yenisini aldı
Kamuda tasarruf tedbirlerinin açıklanmasının hem öncesinde hem de sonrasında lüks araçlarıyla gündeme gelen Diyanet'te, bu kez de yaklaşık 4,5 milyon TL’lik bir araç alındığı belirtildi. Araç, Başkan Erbaş’ın Özel Kalemi Güçlü için alındı.

Artı Gerçek - Değeri 15 milyon TL olan Audi A8 makam aracı ile gündeme gelen Diyanet İşleri Başkanlığı garajına yeni bir lüks araç çekildi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tepkiler üzerine Audi A8’i Diyanet Vakfı’na göndermek zorunda kalsa da, Özel Kalemi ve Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Başkanı Hasan Güçlü’ye yeni bir makam aracı daha satın alındığı öğrenildi.

2022 MODEL ARACINI DEVREDİP YENİSİNİ ALDI

BirGün gazetesinden Mustafa Bildircin'in Diyanet kaynaklarından aktardığına göre, Diyanet İşleri Başkanlığı Özel Kalemi ve Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Başkanı Hasan Güçlü, 2022 model aracını koruma ekibine devretti. Aracın devrinin hemen ardından Güçlü için lüks bir araç temin edildi.

'SİVİL PLAKALI ARACI TATİLLERDE DE KULLANDI'

Güçlü için Diyanet Vakfı üzerinden alındığı bildirilen aracın güncel piyasa değerinin 4,5 milyon TL olduğu belirtildi. Güçlü’nün koruma ekibine verdiği 2022 model aracının sivil plakalı olduğu ve hafta sonları ile tatillerde de kullanıldığı dile getirildi.

'ŞİKAYET EDİLSE DE KENDİ DOSYASINI KAPATIYOR'

Yeni aracın Skoda Superb 4X4 özel üretim olduğu belirlendi. Diyanet içinde, garaja bir lüks araç daha eklenmesinin ardından rahatsızlık yaşandığı öne sürüldü. Güçlü’yle ilgili, "Devlet ve vakıf malını istediği gibi kullanıyor. Soyadı gibi ‘Güçlü’ konumda. Hem Özel Kalem hem de Teftiş Başkanlığı yapıyor. Şikâyet edilse bile kendi dosyasını kendisi kapatıyor" yorumunda bulunulduğu iddia edilıyor.

Diyanet’in garajında, Erbaş’ın kullanması için halen 5 lüks araç tutuluyor. Garajdaki araçlar şöyle:

• İki adet Mercedes

• Bir adet zırhlı Mercedes

• Bir adet kırmızı TOGG

• Bir adet Mercedes Vito

(Kaynak)

Öne Çıkanlar