Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı çıplak arama yapıldığını söyleyenler hakkında soruşturma başlattı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı çıplak arama yapıldığını söyleyenler hakkında soruşturma başlattı
Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Aralık 2020 20:37
A+ A-
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, cezaevlerinde ve polis merkezlerinde çıplak arama yapıldığını söyleyenler hakkında soruşturma başlattığını açıkladı.

ARTI GERÇEK - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, çıplak arama yapıldığını söyleyenlere soruşturma başlatıldığını yayınladığı basın açıklaması ile duyurdu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı çıplak arama paylaşımlarına ilişkin 'kasıtlı' yapıldığını tespit ettikleri emareler üzerinde re'sen soruşturma başlatıldığını açıkladı. 

Başsavcılıktan yapılan açıklama şöyle; 

"Bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada polis merkezleri ve cezaevlerinde çıplak olarak arama yapıldığını iddia eden kişilerin, FETÖ silahlı terör örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Anayasal düzenine yönelik hedeflerini meşru göstermek ve bu hedef lehine kamuoyu oluşturmak amacıyla kasıtlı olarak paylaşımlarda bulunduğu şüphesini destekleyen emarelerin tespit edilmesi üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca re’sen soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturma kapsamında özel yasa hükümleri gereğince farklı soruşturma/kovuşturma usulü öngörülen kişiler hakkında, yasal düzenlemelere göre işlem tesis edilecektir."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar