Ankara'da LGBTİ+'ları hedef gösteren nefret yürüyüşü

Ankara'da LGBTİ+'ları hedef gösteren nefret yürüyüşü
Yayınlanma:
A+ A-
İktidarın nefret söylemiyle karşılaşan LGBTİ+'lara karşı bir yürüyüş de Ankara'da yapıldı. LGBTİ+’lar, yürüş öncesi sokaklara “Nefrete inat yaşasın hayat” yazdı.

Artı Gerçek - İktidar yanlısı dini yapılanmalara ait dernek ve vakıfların oluşturduğu gruplardan oluşan 'Ankara Sivil Toplum Platformu', "Aile Yürüyüşü" adıyla LGBTİ+'lara yönelik nefret söylemi kullanılan bir miting düzenledi.

Hacı Bayram Veli Camisi'nin önünde toplanan ve "Ailen Saldırı Altında", "Cinsiyetsiz Toplum Projesine Dur De", "Sapkınlık Normalleştirilemez", "Çocuklarını Küresel Çetelerden Koru" yazılı dövizler taşıyan kalabalık, Ulus Atatürk Heykeli'ne kadar yürüdü.

Yürüyüşü öncesi yürüyüş rotasını turlayan LGBTİ+’lar, sokaklara “Nefrete inat yaşasın hayat” yazdı.

Ulus Atatürk Heykeli önünde platform adına konuşan Mustafa Kır, "LGBT'nin aile yapısını yıktığını, çocuk ve gençleri milli, manevi ve ahlaki değerlerden uzaklaştırdığını" öne sürdü. Kır, "Amacımız, birilerini ötekileştirmek, nefret söylemi geliştirmek, birilerinin yaşam tarzına müdahale etmek değildir. Amacımız bu sapık ve sapkınlık girdabına kapılan kardeşlerimizin elinden tutmak, onları normal hayata döndürmek, onlara devlet, millet ve sivil toplum elini uzatmaktır" dedi.

Etkinliğin "tertip heyeti" üyesi Bekir Engül de film, dizi, reklam, kitap, bilgisayar oyunları ve çizgi filmlerde bile "sapkın ideoloji"lere yer verildiğini iddia ederek, "Sapkınlıklar ağır ağır, adım adım ve çok uzun vadeli bir plan dahilinde normalleştiriliyor" diye konuştu.

Daha önce İstanbul'da da benzeri bir yürüyüş organize edilmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar