Antakya'da 1000 kişinin yaşadığı Rönesans Rezidans için yardım çağrısı: 'Hâlâ ses geliyor'

Antakya'da 1000 kişinin yaşadığı Rönesans Rezidans için yardım çağrısı: 'Hâlâ ses geliyor'
Yayınlanma:
A+ A-
Hatay'ın Antakya ilçesinde depremde devrilen, 1000 kişinin yaşadığı Rönesans Rezidans için daha fazla yardım çağrısı yapılıyor. Enkazdan hâlâ ses geldiği belirtiliyor.

Artı Gerçek - Maraş merkezli çifte depremlerin dördüncü gününde, Hatay'da en ağır yıkımlardan birine sahne olan Rönesans Rezidans'ta hâlâ yaşayan insanlar olduğu belirtiliyor. Sosyal medyada, 12 katlı ve 250 daireli olan, depremden önce 1000 kişinin yaşadığı Rönesans Rezidans için daha fazla yardım çağrısı yükseliyor.

ronesans3.jpg

Bölgeden yapılan paylaşımlarda, Antakya ilçesinde bulunan rezidansın otoparkına çok sayıda kişinin sığındığı, enkazdan sesler geldiği belirtiliyor. Depremin kaçıncı günü çekildiği tam olarak belli olmayan bir görüntüde ise termal kameraların rezidansta hâlâ hayatta olan kişileri tespit ettiği görülüyor. Arama kurtarma çalışmalarının artırılması, rezidansın enkazına daha fazla ekip ve iş makinesi gönderilmesi için çağrılar yapılıyor.

ronesans2.jpg

'CENNETTEN BİR KARE'

Rönesans Rezidans, Hatay'ın 'lüks' olarak bilinen yapılarından biriydi. 2013'te tamamlanan, depremde havuzunun bulunduğu bölgeye doğru, sokaktaki başka binaya da hasar vererek devrilen binanın, "Cennetten bir kare" olarak pazarlandığı ortaya çıktı.

Buna göre, inşaatı yapan Antis Yapı isimli şirket, rezidansın fotoğraflarını 2013'te sosyal medyadan "Cennetten bir kare, Rönesans Rezidans" notuyla paylaştı.

ronesans4.jpg

HATAYSPORLU CHRİSTİAN ATSU VE TANER SAVUT DA REZİDANS ENKAZINDA

Hataysporlu futbolcu Kerim Alıcı, sportif direktör Taner Savut ve takım arkadaşı Christian Atsu'nun Rönesans Rezidans enkazında olduğunu "Taner Savut ve Christian Atsu enkaz altında. Bir an önce yardım istiyoruz. Ekinci Mahallesi, İnönü Bulvarı, A1 Blok, 9. kat. Rönesans Rezidans, Hatay" notuyla paylaşıp, yardım çağrısında bulunmuştu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar