Antep'te KYK yurdunda asansör katlar arası düştü, yurt müdürü 'paraşüt sistemi'ni anlattı

Antep'te KYK yurdunda asansör katlar arası düştü, yurt müdürü 'paraşüt sistemi'ni anlattı
Yayınlanma:
A+ A-
Antep'te bulunan Abdulkadir Güllüoğlu KYK Yurdu'nda asansör 3’üncü kattan eksi 1'e düştü. Öğrencilerin tepkisi üzerine yurda gelen müdür, "Asansör kayabilir ama asansörlerimizde paraşüt sistemi var, kitler kendini" açıklaması yaptı.

Artı Gerçek - Antep'in Şehitkamil ilçesi Batıkent Mahallesi’nde bulunan Abdulkadir Güllüoğlu KYK Yurdu'nda asansör 3’üncü kattan eksi 1'e düştü. İçinde bulunan yedi öğrencinin durumunun iyi olduğu belirtildi. Haberi sosyal medya hesabından duyuran Barınamıyoruz Hareketi, öğrenciler ve yurt müdürü arasında geçen diyaloğu paylaştı.

‘BİZİM ANNEMİZ BABAMIZ YOK MU?’

Protesto yapan öğrencilerin yanına gelen yurt müdürü, daha önce de düşen asansörün yeşil etiketli olduğunu söyleyerek, öğrencilere paraşüt sistemini anlattı. Müdürün anlattıklarına tepki gösteren öğrenciler, “Bize paraşüt sistemini değil neden defalarca bozulduğunu, neden bizi umursamadığınızı anlatın” dedi. Müdürün, Pazar günü olması ve “Annem evden ekmek istedi ama ben derhal buraya geldim” sözleri öğrencilerin tepkisini çekti. Öğrenciler, “Bizim annemiz babamız yok mu? Asansördeki kızların anneleri de evde yemek yiyor ve uzaktalar” diyerek tepkilerini sürdürdü. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar