Artvin Çoruh Üniversitesi rektörü önceliği kendisine verdi: Yurt yerine rektörlük 'sarayı' yaptırdı

Artvin Çoruh Üniversitesi rektörü önceliği kendisine verdi: Yurt yerine rektörlük 'sarayı' yaptırdı
Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Eylül 2022 09:50
A+ A-
Öğrencilerin barınma sorunu yaşadığı Artvin Çoruh Üniversitesi’nde yurt inşaatı tamamlanmazken, 'saray' eleştirileri yapılan yeni rektörlük binası yapılması tepki çekti.

Artvin’de 2018’de "çözülecek" denilen barınma sorunu yeni dönemde de kendini gösterdi. Eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala Artvin Çoruh Üniversitesi’nin yeni rektörlük binası tamamlanırken rektörlük binasıyla benzer dönemde başlayan yurt inşaatı ise bitmedi. 2018’de "Yurt sorunu temelli çözülüyor" haberlerine konu olan Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurdunun tamamlanamaması nedeniyle öğrenciler açıkta kaldı.
Cumhuriyet’in haberine göre öğrenciler ve veliler yaşanan duruma tepki gösterdi. Rektörlük binasını eleştiren bazı kişiler sosyal medyada "Kendinize saray yapana kadar öğrencilere yurt yapsaydınız" ve "Rektörlük binası dikeceğinize keşke KYK yurt sayısını artırsaydınız. Artvin coğrafi özelliği itibarıyla zaten yapılaşmaya müsait değil. Birkaç düzgün alan vardı onu da rektörlük binası yapmışsınız" paylaşımlarını yaptı.

Eleştirilere yanıt veren Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Mustafa Sıtkı Bilgin, temmuzda yaptığı paylaşımında, inşaatı işaret ederek "Yandaki yurt binalarına bakman yeterli olur" ifadelerini kullanmakla yetindi.

Öne Çıkanlar