Asgari ücret önerisine AKP ve MHP’den ret

Asgari ücret önerisine AKP ve MHP’den ret
Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Mayıs 2022 09:51
A+ A-
Meclis’te muhalefetin asgari ücret ve gençlerin sorunlarına dair sunduğu öneriler AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

TBMM Genel Kurulu’nda İYİ Parti’nin gençlerin sorunları, HDP’nin ise asgari ücretle ilgili grup önerileri AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

Meclis Genel Kurulu TBMM Başkanvekili Haydar Akar başkanlığında toplandı. Gündem dışı konuşmaların ardından, grup başkanvekilleri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı haftasına ilişkin mesajlar verdi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Baskılara rağmen, idam fermanına rağmen, suikastlara rağmen, ‘katli vacip’ fetvalarına rağmen bir milim geri adım atmayan eşsiz kahraman Atatürk’ü ve tüm İstiklal Savaşı şehit ve gazilerini rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz" dedi.

AKP grubu adına söz alan Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, "Emperyalist, sömürgeci işgal kuvvetlerine karşı verdiğimiz mücadelede milletimiz sarsılmaz kararlılıkla, birlik ve beraberlikle yeniden ayağa kalkmak için öne atılmıştır. Türk milleti istiklal mücadelesi boyunca hiçbir millete nasip olmayan azim ve cesaretle vatanını, bayrağını, ezanını savunmuş, destan yazmıştır" diye konuştu.

ASGARİ ÜCRET VE GENÇLERLE İLGİLİ ÖNERGE REDDEDİLDİ

Konuşmaların ardından, İYİ Parti’nin gençlerin sorunları, HDP’nin asgari ücretle ilgili grup önerileri reddedildi.

Grup önerilenin ardından, Bankacılık Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifinin görüşmelerine geçildi. (DHA)

Öne Çıkanlar