Ataşehir Belediyesi soruşturması: 20 kişiye adli kontrol

Ataşehir Belediyesi soruşturması: 20 kişiye adli kontrol
Yayınlanma:
A+ A-
Ataşehir Belediyesi'nde ihaleye fesat karıştırma suçlamasıyla gözaltına alınan 20 kişi hakkında beşi ev hapsi olmak üzere adli kontrol kararı verildi.

Artı Gerçek - İstanbul Ataşehir Belediyesi'nde açık hava reklam panolarının 3 yıl süreyle kiraya verilmesi işiyle ilgili ihalelerde usulsüzlük yapıldığı ve kamu zararına yol açıldığı iddiası üzerine başlatılan soruşturmada savcılığa sevk edilen 20 kişi hakkında adli kontrol kararı verildib.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca 2018'de yürütülen ihaleye fesat karıştırma soruşturmasında, 2013'te Ataşehir Belediyesine büro malzemeleri alım ihalesinde usulsüzlük yapılarak 2 milyon lira haksız kazanç elde edildiği öne sürülmüştü. Ayrıca Ataşehir Belediyesinin açık hava reklam panolarının 3 yıl süreyle kiraya verilmesi işiyle ilgili ihalelerde usulsüzlük yapıldığı ve kamu zararına yol açıldığı iddiası üzerine başlatılan soruşturmada da firma yetkilisi ve belediye görevlilerinin aralarında bulunduğu bazı şüpheliler tespit edilmişti.

ÜÇ BAŞKAN YARDIMCISI

Her iki soruşturma kapsamında, Ataşehir Belediyesi'nin iki, Kadıköy Belediyesi'nin bir başkan yardımcısının da yer aldığı 28 kişi gözaltına alınmıştı.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Ç. ile Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Gül C'nin de aralarında yer aldığı 26 şüpheli, dün akşam saatlerinde adliyeye sevk edilmişti. Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık S.K. ile bir şüphelinin ise sağlık sorunları nedeniyle savcılık talimatıyla serbest bırakıldığı öğrenilmişti.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine tutuklama talebiyle sevk edilen şüphelilerden 5'i hakkında ev hapsi şeklinde adli kontrol tedbiri kararı alındı. Hakimlik, diğer 15 şüphelinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar