Avukatı, Seçil Erzan'ın nasıl battığını anlattı: Hiç para almadık diyenler var ya nasıl cevap verecekler

Avukatı, Seçil Erzan'ın nasıl battığını anlattı: Hiç para almadık diyenler var ya nasıl cevap verecekler
Yüksek kâr vaat ederek kurduğu gizli fon ile ünlü futbolcular dahil onlarca kişiyi dolandırdığı suçlamasıyla yargılanan Seçil Erzan'ın avukatı Nazlı Nadide Karaaslan, ilk kez konuştu: "Fayda sağlamış ki siz Seçil'e "Seço" diyebilmişsiniz!"

Artı Gerçek - Yüksek faiz getiren gizli bir fon olduğunu vaat ederek pek çok ünlü futbolcu dahil onlarca kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılanan eski DenizBank Şube Müdürü Seçil Erzan'In avukatı Nazlı Nadide Karaaslan "Hiç para almadık, hiç bir araya gelmedik diyen insanlara sesleniyorum; Biz kabul ediyoruz, Seçil haksız. Seçil suçlu, Seçil borçlu. Ama insanlar da çıksın söylesin. WhatsApp kayıtları ile HTS kayıtlarını eşleştidiğimizde hani hiç para almadık diyenler var ya nasıl cevap verecekler ben çok merak ediyorum. Bu para Seçil'de değil" ifadelerine yer verdi.

'Özel belgede sahtecilik' ve 'tacir veya şirket yöneticisi olan ya da şirket adına hareket eden kişilerin ticari faaliyetleri sırasında, kooperatif yöneticilerinin kooperatifin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık' suçlarından 66 yıldan 216 yıla kadar hapsi istemiyle ilgili Seçil Erzan'ın avukatı Nazlı Nadide Karaaslan Fox Haber'e konuştu.

Karaaslan şunları söyledi:

"Bu kız 2011'den 2022'ye kadar bunu yapmış zaten. Oradaki insanlara sormak lazım, "Bu kız hiç mi kimseye para kazandırmadı?" Oturdukları evde, bindikleri arabalarda, çocuklarının üniversite tahsillerinde. Seçil'in bir ifadesi var; "Para herkesin taktığı saatlerde" diyor. Bu para Seçil'de değil. Açıkca bir yerlerde gömülü değil. Bu ismi geçenlerin kişilerin faizinde, evlerinde, arabalarında, kasalarında. Paralar burada."

'ONUN GÖZÜNDE BU KAĞIDI BECEREMEDİN DER DİYE YAPMIŞ'

"Spekülatif bir yatırım fonundan kağıt alıyor ve tamamen para yok oluyor. O günlerde Seçil o parayı kurtarma adına insanlardan para alıyor. O bir yakını için almış. Hem müşterisi hem yakınıymış. O da ticari hayatta başarılı bir iş insanıymış. Onun gözünde bu kağıdı beceremedin der diye yapmış! 2021'in sonu dolar bir anda yükseliyor. Seçil'in de o dönemde 2 milyon dolarlık falan bir açığı var."

SEMİH KAYA AYRINTISI

2021 yılında 2 milyon doları borsada batıran Erzan'ın, bu tarihten sonra para arayışına girdiğini anlatan avukatı, Ali Yörük ile tanışmasının ardından işlerin kontrolden çıktığını ileri sürdü. Karaaslan, iddialarını şöyle sürdürdü:

"O dönemde Ali'ler (Yörük) ile tanışıyor. Onlar da Seçil'in Çorlu bölgesinde çalıştığı için insanlara ne kadar para kazandırıp fayda sağladığını çok iyi biliyorlar. 1 veriyorlar 3 alıyorlar. 3 veriyorlar 5 alıyorlar. Sonra diyorlar ki, 'Biz bunu aldık, ama tefeci bizim peşimizi bırakmıyor. Senin de banka müdürü olduğunu öğrendiler bak başın yanar.' Sonra Florya'da bahsi geçen bir tefeci var ona gidip para alıyorlar. Onun parasını ödemek için sisteme Semih Kaya giriyor. Derken aradaki rakam böyle böyle büyüyor. Yani Seçil'in kontrolünden çıkıyor."

HEDİYELER GELİYORDU...

"Herkes Seçil'e çok güzel hediyeler almış, kapısına gelenler. Ne yersin, ne içersin diye soranlar. Köyünden bir şeyler gönderenler. Pahalı hediyeler alanlar. Bu neyi gösterir? Demek ki Seçil hepinize bir katkıda bulunmuş. Hepinize bir artı değer hayatın olağan akışı dışında bir fayda sağlamış ki siz Seçil'e "Seço" diyebilmişsiniz!"

'PARA SEÇİL'DE DEĞİL'

"Hiç para almadık, hiç bir araya gelmedik diyen insanlara sesleniyorum; Biz kabul ediyoruz, Seçil haksız. Seçil suçlu, Seçil borçlu. Ama insanlar da çıksın söylesin. WhatsApp kayıtları ile HTS kayıtlarını eşleştidiğimizde hani hiç para almadık diyenler var ya nasıl cevap verecekler ben çok merak ediyorum. Bu para Seçil'de değil." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar