Aydın'ın ardından Kocaeli'deki KYK yurdunda alarm: Bozuk asansöre karşı, 'Binmeyin' anonsu yapıldı

Aydın'ın ardından Kocaeli'deki KYK yurdunda alarm: Bozuk asansöre karşı, 'Binmeyin' anonsu yapıldı
Aydın'da KYK yurdunda Zeren Ertaş'ın asansör faciası sonucu ölmesi üzerine Kocaeli Semiha Ayverdi Yurdu'nda da asansörlerin bozuk olduğu öğrenildi. Öğrenciler korkudan merdiven kullanmayı tercih ederken yönetim "asansörlere binmeyin" çağrısı yaptı.

Artı Gerçek - Aydın'ın Efeler ilçesinde bulunan Güzelhisar KYK Kız Öğrenci Yurdunda 22 yaşındaki Zeren Ertaş'ın ölümüne neden olan asansöre faciasının ardından Kocaeli'de bulunan Semiha Ayverdi Yurdu'nda asansör sorunu olduğu ortaya çıktı. Yurdun iki iki bloğunda yönetim tarafından "Bir sonraki duyuruya kadar asansöre binilmemesi" için anons yapıldı.

'BİRİ BOZUK DİĞERİ SÜREKLİ KALIYOR'

Evrensel'de yer alan habere göre, öğrenciler, yurtta pek çok sorun yaşadıklarını ve dün yaşanan olayın etkisinden kurtulamadıklarını ifade ederek şöyle konuştu:

"Asansörlerin biri bozuk, diğeri de sürekli kalıyor. Asansörün önünde kimi görsek binmeyin diyoruz. Bugün iki saat önce bir arkadaşımız asansörde kaldı. İki blokta da duyuru yaptılar asansöre binmeyin dediler. Merdivenleri kullanmak zorunda kalıyoruz korkudan. Yurtların denetlenmesi gerek, işte sonucu görüyorsunuz." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar