Ayşe Ateş'ten MHP tarafından tehdit edilen gazetecilere destek

Ayşe Ateş'ten MHP tarafından tehdit edilen gazetecilere destek
Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, MHP'ye yakınlığı ile bilinen Türkgün gazetesinde hedef gösterilen gazeteciler Timur Soykan, Murat Ağırel, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'na destek verdi: "Hedef gösterilen gazetecilerimizin can güvenliği elzemdir."

Artı Gerçek - Yaklaşık 1 buçuk sene önce Ankara'da sokak ortasında uğradığı silahlı saldırıda öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, MHP'ye yakınlığı ile bilinen Türkgün gazetesi yazarı Kadir Yıldız tarafından hedef gösterilen gazeteciler Barış Pehlivan, Murat Ağırel, Timur Soykan ve Barış Terkoğlu’na destek verdi.

Sinan Ateş, 30 Aralık 2022’de Ankara’nın Çankaya ilçesinde motosikletli iki kişinin silahlı saldırısı sonucunda ölmüştü. Cinayet soruşturmasının MHP’ye uzanmasına, MHP içerisindeki partinin önemli isimlerinin adı geçse de iddianamede bu kısım yer almamıştı. MHP'liler de Sinan Ateş cinayetinin partilerine yönelik ilişkinisi ortaya çıkaran siyasi ve gazetecileri hedef almaya devam ediyor.

Son olarak MHP'ye yakın Türkgün gazetesi, cinayetin üzerine giden gazeteciler Barış Pehlivan, Murat Ağırel, Timur Soykan ve Barış Terkoğlu’nu hedef gösterdi. Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş de, hedef gösterilen gazetecilere sosyal medya hesabından destek verdi.

'BU ÜLKENİN BÜTÜN CESUR, ŞEREFLİ GAZETECİLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ'

Sosyal medya hesabından Halk TV yayının bir kısmını paylaşan Ayeş Ateş, "Basit bir cinayet davası olmadığı bilinciyle Sinan Ateş suikastinin aydınlatılması için insanüstü bir mücadele örneği sergileyerek bütün tehditlere göğsünü çelik bir duvar gibi geren Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Timur Soykan ve Murat Ağırel başta olmak üzere bu ülkenin bütün cesur, şerefli ve azimli gazetecilerine sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyoruz" yazdı.

Ayşe Ateş, hedef gösterilen gazetecilerin can güvenliğinin elzem olduğunu da belirtti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar