Bakan Bilgin'den EYT'de yaş sınırı açıklaması: En kapsamlı düzenlemeyi yapacağız

Bakan Bilgin'den EYT'de yaş sınırı açıklaması:  En kapsamlı düzenlemeyi yapacağız
Bakan Bilgin, EYT'ye dair yaş sınırı sorusunu Meclis'teki bütçe görüşmelerinde açıkladı: Daha önce 1.5 milyon diye açıklamıştım ama bugün bu sayı yükseldi. EYT konusunda en kapsamlı düzenlemeyi yapacağız.

Artı Gerçek- Emeklilikte yaşa takılanlar için yapılacak düzenlemede yaş sınırı getirileceği iddiaları üzerine gözler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na çevrildi. TBMM Genel Kurulu’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifleri ile 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifleri görüşmelerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT konusunda net bir açıklama yapmadı.

"Asgari ücret konusunda emekçilerimizden yana tavır alacağız" diyen Bakan Bilgin, EYT'de yaş sınırı konusunu konuşmasının son üç dakikasına sıkıştırdı. Bilgin, konuya dair en kısa zamanda bir düzenleme yapılacağını söylerken Meclis'te sesler yükseldi.

Bilgin'in EYT'ye dair açıklamaları şöyle:

"EYT konusu Türkiye’nin en önemli konusu. Uzamasının nedeni; herkesi dinliyoruz. İşverenleri dinliyoruz. İşverenler çalışanları kaybetmek istemediklerini söylüyorlar. Bir de bizim çalışma ile ilgili teknik sorun var. 99’dan önce girenleri kapsıyor. Kapsamına tam anlamıyla ulaştığımız zaman, çalışmaları tamamladığımız zaman bunu kamuoyu ile paylaşacağız. Üç kriter var. Daha önce 1.5 milyon diye açıklamıştım ama bugün bu sayı yükseldi. EYT konusunda en kapsamlı düzenlemeyi yapacağız."

Öne Çıkanlar